HomeГОЛОВНА

Про енергоефективні заходи у Кам'янці-Подільському

18 серпня експерти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) провели для жителів Кам’янця-Подільського семінар на тему «Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках». Ініціаторами даного заходу стали самі мешканці міста, які звернулись до Ресурсного центру підтримки ОСББ з питань чистої енергії (РЦ). Останній є одним з тринадцяти РЦ, які були створені за підтримки Проекту USAID у містах-партнерах. Учасниками семінару стали майже 70 представників місцевих ОСББ, асоціацій ОСББ, міської ради, а також громадських організацій, що опікуються питаннями створення та діяльності ОСББ. Експерти Проекту USAID розповіли присутнім про особливості проведення енергоефективних робіт у багатоквартирних будинках та залучення фінансових ресурсів. Також говорили і про законодавчі вимоги щодо підтримки в технічно справному стані будинків, способи проведення технічної експлуатації, періодичність та обсяги робіт з утримання та ремонту будівель. В ході семінару було презентовано калькулятор, створену фахівцями Проекту USAID, який дозволить ОСББ автоматично розраховувати величини фізичного зносу будинку (будівельних конструкцій та інженерних мереж). Ці результати дозволять ОСББ приймати ефективні рішення щодо проведення обстежень будівель, визначення необхідного переліку робіт для забезпечення надійності та безпеки  їх подальшої експлуатації. Дану програму було створено на прохання РЦ міст-партнерів Проекту USAID.

 

Конкурсний відбір міст-партнерів в Одеській області

УВАГА! Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) оголошує конкурсний відбір міст-партнерів та/або територіальних громад в Одеській області. Одним з важливих елементів реалізації Проекту USAID  є робота з містами-партнерами для покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів  через навчання фахівців та надання допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) або аналогічних документів що визначають енергетичний розвиток та сприяють зниженню викидів парникових газів. Ці плани базуються на енергетичних аудитах систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг. Крім того, Проект USAID надає містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допомагає в залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у енергетичних планах та ПДСЕР. Докладніше<<

 

Столична програма енергоефективності набирає обертів

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" активно підтримує впровадження енергоефективних заходів та залучення відповідних інвестицій у житловий сектор столиці України. Вже наступного тижня ми відкриваємо безкоштовну інформаційну гарячу лінію з питань енергозбереження, програм підтримки впровадження енергоефективних заходів, створення ОСББ та ін. Всі бажаючі абсолютно безкоштовно зможуть отримати поради експертів щодо того, як правильно утеплити свою оселю, як заощаджувати енергоресурси, як створити ОСББ, як отримати кредит і компенсацію на запровадження енергозберігаючих проектів у будинках в рамках державної та міської програм тощо. Про це заявила Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID, під час урочистого підписання угоди між Департаментом житлово-комунальної інфраструктури КМДА, «Ощадбанком» та «Укргазбанком» щодо відшкодування частини тіла «теплих» кредитів для киян. Угодою передбачено, що 40% кредиту в частині вартості матеріалів та обладнання  відшкодовує Держагентство з енергоефективності, а 30% –  Київ. Граничний розмір відшкодування з міського бюджету становить 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру в рік. Передбачається, що у 2016 році фінансування з місцевого бюджету буде здійснено в сумі не менш ніж 4 млн грн.

Проект USAID навчає тарифоутворенню

5 липня Проект USAID організував семінар «Порядки формування та процедури встановлення тарифів у сфері теплопостачання для ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Нове законодавство та актуальні питання». Учасники заходу разом з експертами обговорювали останні законодавчі зміни та проекти нормативно-правових актів із питань регулювання тарифів у сфері теплопостачання, послуг із централізованого опалення та постачання гарячої води. Так, увагу було зосереджено на питаннях підготовки та погодження річних планів підприємств-ліцензіатів НКРЕКП, формування їх планованих витрат та прибутку, що включаються до тарифів, а також формування одноставкових та двоставкових тарифів на теплову енергію та послуги.

У Києві розробляють План дій низьковуглецевого розвитку України

У Києві відбулась друга серія засідань шести робочих груп з розробки Плану дій низьковуглецевого розвитку України. Так, з 5 по 8 липня представниками профільних міністерств, академії наук, бізнесу та громадських організацій спільно з експертами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» обговорювали повний каталог заходів, які мають бути включені до Плану дій, в таких секторах: енергопостачання, енергоспоживання в ЖКГ, транспорт, сільське і лісове господарство та інші. Також під час засідань було представлено методику аналізу, яка в майбутньому дозволить визначити пріоритети заходів з низьковуглецевого розвитку України.

У Києві говорили про Урядову програму з енергоефективності

12 липня відбулася дискусія на тему: "Енергоефективність: як держава допомагає населенню?" за участі Діани Корсакайте, керівника Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID), Сергія Савчука, голови Держенергоефеективності, представників Асоціації енергоаудиторів України, Громадської мережі «ОРПОРА», Міжнародної фінансової корпорації, голів ОСББ з українських міст, та журналістів. Під час заходу п. Савчук представив результати національного дослідження ефективності Урядової програми підтримки реалізації енергоефективних заходів серед ОСББ, яке проводилося за підтримки Проекту USAID. Учасники  заходу обговорювали питання державної політики з енергоефективності/ Орім того, присутні голови ОСББ з Луцька, Львова та Харкова розповіли про власний досвід впровадження енергоефективних заходів за рахунок кредитних коштів та механізм їхнього відшкодування.

«Ми дуже раді, що 98% опитаних зазначили, що мають позитивний досвід участі у цій програмі. І мені вкрай приємно зазначити, що це відбулось не без допомоги нашого проекту. Адже 20% опитаних сказали, що отримали інформацію про енергоефективні заходи та програму державної підтримки енергозбереження завдяки Ресурсним центрам підтримки ОСББ з питань чистої енергії, які на разі діють у 13 містах-партнерах», зазначила Діана Корсакайте.

Переглянути відео заходу можна тут

Інвестиційні програми для ліцензіатів НКРЕКП

Наприкінці червня відбувся семінар «Інвестиційні програми: джерела фінансування, особливості обліку та оподаткування, напрямки вдосконалення нормативно-правової бази». Участь у заході взяли працівники НКРЕКП та представники теплокомуненерго і водоканалів з 17 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Окрім чинної нормативно-правової бази, яка регулює інвестиційні програми у сферах тепло-, водопостачання і водовідведення, присутні говорили і про напрямки її вдосконалення. Також учасники семінару розглянули питання щодо зарахування, обліку і використання коштів на поточних рахунках зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами.

Нові можливості для інвестицій

Запрошуємо вас переглянути другий випуск інформаційного дайджесту «Нові можливості для інвестицій», який створюють експерти та команда Проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). Ми розповімо про енергоефективні проекти, які  нині розробляють муніципалітети міст-партнерів, яку консультаційну підтримку в процесі розробки технічної документації надають їм експерти Проекту USAID, а також про те, які можливості відкриваються для міст у разі залучення технічної допомоги та інвестицій у процес розвитку міської інфраструктури.

Завантажити дайжест можна тут.

Український форум з енергоефективності

23 червня у Києві за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) відбувся всеукраїнський форум під назвою «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP України». Учасниками заходу стали 700 осіб, серед яких топ-менеджери українських і міжнародних компаній, національні виробники енергоощадного обладнання та продукції, іноземні інвестори, представники міжнародних організацій та фінансових корпорацій. Форум став комунікаційною платформою для діалогу між владою, бізнесом, представниками ОСББ та міжнародними організаціями. Діана Корсакайте, директор Проекту USAID, взяла участь у дискусійній панелі форуму: «Звідки взяти гроші на реалізацію реформи? Монетизація субсидій, кредити, донорська допомога». У своєму виступі вона наголосила на необхідності створити необхідну нормативно-правову базу для впровадження комерційного обліку усіх без вийнятку комунальних послуг. Адже саме у такий спосіб можна буде стимулювати населення до впровадження енергоефективних заходів.  

Дні сталої енергії в містах-партнерах

Середина червня стала дуже «гарячою» для міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID), і мова тут не тільки про погоду. Так, в ці дні в Україні проходив Європейський тиждень сталої енергії. Серед міст-партнерів Проекту USAID до його святкування долучились Вінниця, Луцьк, Запоріжжя та Суми. За нашої підтримки у цих містах пройшли еко-квести, тематичні конференції та круглі столи, вело-пробіги, брейн-ринги, конкурси малюнків на асфальті та ще безліч «енергоефективних» активностей. Крім того, у Вінниці та Луцьку команда Проекту USAID встановила на головних площах свої інформаційні кіоски. Тут городяни могли отримати консультації експертів Проекту USAID та брошури з питань енергозбереження, утеплення своїх осель, встановлення енергоефективних вікон, створення ОСББ та ін. Школярі долучились до наукових лабораторій із чистої енергії, а найменші мешканці разом з батьками та волонтерами створювали власними руками вітрячки. 

Свято Сталої Енергетики у Луцьку

Днями в Луцьку стартував Європейський тиждень Сталої Енергетики – 2016  за участю Проекту  USAID «Муніципальна енергетична реформа» (далі – Проект USAID), представників Європейського Союзу в Україні, Луцької міської ради та Волинської обласної державної адміністрації, інших міжнародних та українських партнерів. Свято було організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України».

Під час урочистого відкриття керівник Проекту USAID Діана Корсакайте зазначила у своїй промові: «Європейський тиждень сталої енергетики — це гарний майданчик для обговорення заходів з енергозбереження, знаходження нових партнерів у галузі енергоощадності. Наш Проект підтримує 17 міст України, включаючи Луцьк. Ми допомагаємо цим містам у реалізації енергоефективних заходів і заходів із чистої енергії. Основна мета допомоги — це скорочення імпорту викопних видів палива та викидів в атмосферу парникових газів. Проект USAID готовий допомогти залученням інвестицій до Луцька, адже це сприятиме покращенню життя мешканців міста». Докладніше<<

Відкривається Гаряча лінія

Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) та Київська міська державна адміністрація відкривають Гарячу лінію з питань енергозбереження, програм підтримки впровадження енергоефективних заходів, створення ОСББ та ін. Відтепер українці абсолютно безкоштовно можуть отримати поради експертів щодо того, як правильно утеплити свою оселю,  як заощаджувати енергоресурси, або які банки та на яких умовах кредитують енергоефективні заходи. Тож, якщо ви шукаєте професійні відповіді на ці та інші запитання – не зволікайте! Телефонуйте на Гарячу лінію! 

Нагородження переможців шкільного конкурсу

7 червня відбулась урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу на зменшення споживання електроенергії, який проводився у 78 школах 16 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). За три місяці учні разом з учителями змогли заощадили понад 41 тис. кВт∙год електроенергії, що в грошовому еквіваленті дорівнює 78 901 грн. Найбільших успіхів у заощадженні електричної енергії досягли м. Кам’янець-Подільський (33,5 %) та м. Хмельницький (20,5%). Середній показник зменшення споживання порівняно з базовим періодом становить 17,8%. Відповідно до умов конкурсу, переможцями стали 16 навчальних закладів (по одному з кожного міста), які отримали сертифікати на проведення енергетичного аудиту шкільних будівель, грамоти та сувеніри від Проекту USAID. Крім того, у рамках конкурсу були відзначені учні-автори кращих відеороликів та малюнків на тему енергозбереження. 

Проект USAID допомагає містам залучати кошти

Фахівці Проекту USAID допомагають Чернігову, Хмельницькому та Тернополю залучити від €5 млн кредитних коштів на пільгових умовах (ставка близько 1,31% річних у євро) від Європейського інвестиційного банку для модернізації комунальної інфраструктури. Докладніше<<

NEFCO надасть Хмельницькому кредит

Місто Хмельницький отримало позитивне рішення кредитного комітету Північної екологічної  фінансової корпорації (NEFCO) щодо пільгового кредиту за програмою «Енергозбереження» на проведення комплексної термодернізації 5 бюджетних закладів. Докладніше<<

У Франківську розробляють інвестиційний проект

Для міста Івано-Франківська в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розробляється попереднє ТЕО проекту поводження з твердими побутовими відходами та системи збору й утилізації звалищного газу. Докладніше<<

Сторінка 1 з 4

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com