HomeГОЛОВНА

Хмельницький готовий до залучення інвестицій

Фахівці Проекту USAID розробили для міста технічну документацію та підготували повний пакет юридичних паперів, необхідних для оголошення конкурсу. Його проведуть, аби обрати концесіонера для реалізації проекту з реконструкції полігону твердих побутових відходів (ТПВ) із впровадженням системи збору та утилізації звалищного газу для вироблення електричної та теплової енергії. Докладніше<<

 

Павлоград готується до реалізації проектів з енергоефективності

Проект USAID оголошував про можливість для пілотних міст звернутися по допомогу в залученні кредитних коштів. Гроші мають бути використані для реалізації енергоефективних проектів у бюджетній сфері. Із відповідним запитом звернулися представники м. Павлограда. Докладніше<< 

Визначені найперспективніші проекти для реалізації

Спеціалісти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (проект USAID) оцінили готовність 17 міст-партнерів до реалізації проектів чистої енергії на умовах державно-приватного партнерства (ДПП). В ході оцінювання встановлено, що всі відібрані проекти чистої енергії мають значний економічний потенціал і можуть бути реалізовані через механізм ДПП. Деякі міста вже розпочали роботу над створенням умов для залучення приватних інвестицій. Докладніше<< 

 

Фестиваль «Дні Америки»

Днями у Львові відбувся фестиваль «Дні Америки», активним учасником якого стала команда Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). Разом із волонтерами ми організували роботу інформаційного кіоску, де всі охочі могли отримати консультації експертів Проекту USAID з питань енергозбереження, енергоефективності, створення ОСББ та ін. Для молодших учасників фестивалю команда Проекту USAID провела майстер-класи зі створення вітрячків та лабораторії з чистої енергії. У такий спосіб  діти дізнавались про альтернативні джерела енергії та їхнє значення для України.Фестиваль “Дні Америки” представив львів'янам та гостям міста американські фільми, музику, мистецтво, бізнес та програми Посольства США в Україні. Крім того, на відкритій сцені перед Оперним театром пройшли концерти музики в американському стилі та інформаційний ярмарок. Участь у заходах взяли Посол США Джеффрі Пайєтт та міський голова Львова Андрій Садовий. 

Конференція «Відходи в енергію»

Наприкінці травня команда Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) провела в Івано-Франківську дводенну конференцію «Відходи в енергію». Її учасниками стали понад 80 представників міських рад, громадських та міжнародних організацій, комунальний підприємств та екологічних об'єднань. Разом з експертами та спікерами конференції вони говорили про раціональне поводження з твердими побутовими відходами, використання звалищного газу на полігонах, а також про особливості спалювання твердих побутових відходів (ТПВ). У своєму виступі мер Івано-Франківська Роман Марцінків зазначив, що завдяки роботі експертів Проекту USAID місто на разі має проект щодо системи сортування та утилізації відходів, вироблення з них твердого палива та біогазу. Його реалізація дозволить щороку виробляти додатково 5 тис. МВт*год і при цьому забезпечити заміщення природного газу у розмірі 1,6 млн. м3.

Презентації спікерів можна переглянути тут.

ПДСЕР в Хмельницькому

18 травня депутати Хмельницької міської ради затвердили План дій сталого енергетичного розвитку міста на 2016-2025 рр. (ПДСЕР). Документ складається з 60 проектів, які направлені на скорочення викидів СО2 майже на 26% (240 367 т/рік) від базового рівня (2010 р.). Загальна сума реалізації цих проектів складає 2 976 млн. грн. Серед них: проекти з термомодернізації, переходу на альтернативні джерела енергії у системах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, зовнішнього освітлення, а також удосконалення системи контролю транспорту. Консультанти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» взяли активну участь у підготовці самого ПДСЕР та його стислого варіанту. Вони оновили план відповідно до міського бюджету на 2016 фінансовий рік, скорегували перелік запропонованих проектів, а також окреслили реалістичні строки їх реалізації.

 

Інформаційний ярмарок - 2016

Днями команда Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа у Україні» (Проект USAID) взяла участь у виставці «Інформаційний ярмарок-2016». На заході були представлені понад 40 міжнародних проектів та організацій, що надають експерту та консультаційну допомогу профільним комітетам Верховної Ради України. Проект USAID розповсюдив серед депутатів, їх помічників та консультантів свої інформаційні матеріали з питань управління будинком, створення ОСББ, збереження енергоресурсів та ін. Крім того, експерти Проекту USAID говорили з відвідувачами виставки про важливість прийняття законопроектів про НКРЕКП, забезпечення комерційного обліку природного газу, тощо.

Виставка AquaTherm 2016

 

18 травня заступник директора Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа у Україні» (Проект USAID) Дмитро Ємельяненко взяв участь у виставці «AquaTherm 2016». Щороку цей спеціалізований захід збирає більш ніж 1 000 учасників та представників понад 300 національних та міжнародних компаній, які представляють новітні інженерні рішення. Особливістю цьогорічної виставки стало представлення енергозберігаючих технологій та рішень для систем опалення, кондиціонування, очищення води, тощо.

Під час свого виступу Дмитро Ємельяненко зазначив, що сьогодні Україна як ніколи потребує максимальної концентрації своїх зусиль задля посилення власної енергетичної безпеки. «Впровадження енергоефективних заходів, беззаперечно, є основою для забезпечення енергетичної незалежності України. І, в першу чергу, такі заходи треба реалізовувати в муніципальному секторі. Так, модернізації потребують системи освітлення та транспорту, водопостачання та водовідведення, теплопостачання та поводження з твердими побутовими відходами. Експерти Проекту USAID щодня допомагають своїм містам-партнерам крок за кроком зменшувати енерговитрати». 

Форум енергоефективного партнерства

Команда Проекту USAID підтримала проведення II Форуму енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель». Учасниками заходу стали понад 600 представників міжнародних організацій, громадськості, ОСББ, зацікавлених міністерств і відомств, обласних, міських та районних адміністрацій. Ключовими темами обговорення стали національні та регіональні досягнення в енергоефективності житлового фонду, світові практики енергосервісу в реаліях України, а також підтримка міжнародних програм, які надають допомогу у впровадженні енергосервісу в Україні. Почесними гостями Форуму стали Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадій Зубко, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, керівники Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа і Україні» (Проект USAID), GIZIFCПід час офіційної церемонії відкриття форуму керівник Проекту USAID Діана Корсакайте, наголосила про важливість розвитку ЕСКО в Україні – одного з потенційно ефективних механізмів фінансування енергоефективних заходів, які вже довели свою успішність в США та країнах Європи.

 

Конференція «Низьковуглецевий розвиток України»

22 квітня за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» у Києві відбулася конференція «Низьковуглецевий розвиток України». Учасниками заходу стали міжнародні експерти, представники громадськості, профільних міністерств, Держенергоефективності та НАНУ. Під час конференції вони розпочали підготовку Плану дій стратегії низьковуглецевого розвитку України. Розробка і подальше впровадження цього документу передбачено Паризькою кліматичною угодою, яку в цей же день у Нью-Йорку підписали представники України та ще 170 країн світу. 

Презентації: Початок процесу розробки Плану дій стратегії низьковуглецевого розвитку, Стратегії низьковуглецевого розвитку,  Національний план дій з енергоефективності у період до 2020 року, Концепція та статус Державної політики України  у сфері зміни клімату,  Розвиток відновлюваної енергетики  - один з напрямів низьковуглецевого розвитку України.

 

Виставка-форум «Незалежна теплоенергетика»

19 квітня керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) Діана Корсакайте взяла участь у XX ювілейній промисловій виставці-форумі «Незалежна теплоенергетика». Під час офіційної церемонії відкриття пані Корсакайте зазначила: «Питання енергоефективності та енергозбереження зараз є одним із ключових не тільки для України, але й для світу в цілому. Від плідної співпраці держави, виробників і міжнародних організацій залежить ефективність використання наявних енергоресурсів. Ми сподіваємось, що цьогорічна ювілейна виставка допоможе учасникам збудувати міцні взаємовідносини, які в подальшому допоможуть Україні стати енергонезалежною». В рамках виставки, п. Корсакайте виступила на Муніципальному Енергетичному Форумі, де розповіла про досвід та результати роботи Проекту USAID в контексті створення законодавчої бази та умов для розширення можливостей муніципалітетів інвестувати в енергетичну реформу.

Стартували Дні сталої енергії

Львів став другим містом, який продовжив цьогорічну естафету Днів сталої енергії у містах-партнерах Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). Дуже символічною стала дата проведення заходу – 22 квітня – Міжнародний день Землі. Саме в цей день у всьому світі проходять найрізноманітніші заходи, які допомагають людям звернути увагу на екологічні проблеми та спробувати спільними зусиллями зберегти планету.

Цього дня команда Проекту USAID організували для відвідувачів львівського Парку культури ім.Б.Хмельницького роботу інформаційного кіоску. Тут можна було отримати тематичні брошури та поради експертів Проекту USAID щодо енергозбереження, утеплення своїх осель, встановлення енергоефективних вікон та ін. Малеча могла долучитись до наукових лабораторій із чистої енергії та майстер класів з виготовлення вітрячків. У такий спосіб волонтери та команда Проекту USAID розповідали дітям про відновлювальні джерела енергії. Також, експерти Проекту USAID стали членами журі та обирали переможців конкурсу з виготовлення енергоефективного обладнання з підручних матеріалів серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста. Переможці отримали заохочувальні призи та сувеніри від Проекту USAID та Львівської міської ради.

Ресурсний центр підтримки ОСББ для тернополян

В рамках проведення Днів сталої енергії у Тернополі було урочисто відкрито Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії. Відтепер жителі міста зможуть отримати інформаційні матеріали та консультації експертів з питань створення ОСББ, підготовки всіх необхідних для цього документів, а також упровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках для зниження енергоспоживання та зменшення власних рахунків за комунальні послуги. Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) надав центру все необхідне обладнання, техніку, а також тематичні інформаційні матеріали. Крім того, було проведено навчання для працівників центру з юридичних, адміністративних і технічних питань створення та підтримки належної роботи об’єднань співвласників та підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках. Тернопіль став тринадцятим містом, в якому за підтримки Проекту USAID було створено подібний Ресурсний центр.

Громадські обговорення ПДСЕР

Ще три міста-партнери Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) провели громадські обговорення власних Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Так, у лютому свої плани на обговорення громади винесли очільники Тернополя та Хмельницького, а в березні громадські слухання пройшли у м. Рівне. Нагадаємо, що ПДСЕР розробляється містами-учасниками Європейської ініціативи "Угода мерів" для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (вичерпність викопних енергоресурсів, парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, тощо). Кожне місто до свого плану включає низку інвестиційних проектів, основна мета яких – сприяти зниженню викидів СО та скороченню енерговитрат міста. Для прикладу, у Тернополі було запропоновано 36 енергоефективних проектів, очікувана економія енергії від реалізації яких складе 679 396,79 МВт·год/рік. Завдяки впровадженню Тернопільського ПДСЕР у 2020 році місто планує зменшити викиди СО на 22,15%. Докладніше<<

Новий посібник від експертів Проекту USAID

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) представляє керівництво з відбору технологій "Кращі з доступних технологій для житлово-комунального господарства України". У ньому представлено короткий опис кращих технологій, які можуть бути впроваджені у житлово-комунальному господарстві задля підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергоресурсів. Кожний опис включає в себе коротку характеристику та принцип роботи енергозберігаючого обладнання, його основні техніко-економічні показники,  переваги та недоліки, а також сферу застосування, критерії вибору та впровадження. Перш за все цей посібник зацікавить розробників енергозберігаючих проектів та представників міської влади, які безпосередньо приймають рішення щодо вибору кращих технологій з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Завантажити керівництво можна тут.

Семінар для ресурсних центрів підтримки ОСББ

 

Наприкінці березня у Києві відбувся дводенний навчальний семінар, у якому взяли участь понад 60 представників ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії з 12 міст України. Всі ці центри були створені за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Розпочинаючи семінар, Віра Ілляш, директор з питань комунікації та зв’язків з урядом Проекту USAID, зазначила: "Ресурсні центри – це насамперед люди! Яскраві особистості, небайдужі громадяни, відповідальні господарі, талановиті організатори, люди, які розуміють свою роль у суспільстві і обрали для себе активну і чесну позицію – нести відповідальність за свій комфорт та добробут. Ми дуже цінуємо те, що ви робите у своїх містах та готові й надалі сприяти вашій діяльності. Віримо, що це дозволить нам з вами змінити ставлення українців до своїх будинків та зробити їх більш свідомими та відповідальними". Докладніше <<

Сторінка 8 з 10

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com