HomeГОЛОВНА

Прем'єра на UA:Першому!

У неділю 25 жовтня об 11:10 дивіться перший випуск передачі "Твій дім", створеної за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Чому зростають тарифи та яким чином можна скоротити витрати на комунальні послуги? Кому довірити управління своїм будинком? Як отримати житлову субсидію? Як правильно утеплити будинок? На ці та багато інших гострих запитань сьогодення допоможе відповісти глядачам серія актуальних передач, які виходитимуть щонеділі. Приєднуйтеся до перегляду і ви неодмінно знайдете потрібну для себе інформацію, як зробити проживання у вашому будинку більш затишним та комфортним.

 

 

Фінансові можливості з енергоефективності

6 жовтня 2015 відбулася спільна конференція Світового Банку та Проекту USAID "Муніципальна енергечична реформа в Україні" під назвою "Розробка проектів, можливості фінансування і подальше співробітництво". На конференції обговорювалися кращі практики енергетичного планування та можливості фінансування проектів з енергетичної ефективності. Презентації експертів можна переглятути на нашому сайті: Підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери з використанням механізмів публічно-приватного партнерства. Уроки, винесені з підготовки попередніх ТЕО в трьох українських містах. Знайомство з Муніципальною системою енергоменеджменту. Типові інвестиційні проекти у містах-партнерах. Сприяння фінансуванню енергетичної ефективності міст в Україні. ЕСКО в бюджетній сфері поточний стан нормативної бази. Досвід Світового банку в підтримці сталого фінансування енергоефективності в державному секторі. Інструмент для експрес-оцінки  міської енергетики. Уроки, отримані у процесі розробки програми енергоефективної трансформації.

Семінар для представників бібліотек України

22 та 24 жовтня 2015 року відбулися семінари для представників бібліотек України “Енергоефективність та використання альтернативної енергії у громадських будівлях”, організовані Програмою "Бібліоміст" та Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР). Експерти Проекту МЕР та фахівці компаній "Хенкель Баутехнік", “Рехау”, "Семпал" розповіли присутнім про енергоефективність у будівлях, енергетичних баланс України, особливості утеплення будинків, як краще переходити на альтернативні джерела енергії, чому важливо вести облік спожитих ресурсів. На семінарі також обговорювали як формувати особисту та громадську думку, мистецтво презентації та як змінити менталітет та створити націю відповідальних споживачів. 

Це твій дім – будь господарем у нім!

10 жовтня 2015 року Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) спільно з Відділом супроводу ОСББ Львівської міської ради та Інститутом міста розпочав інформаційну кампанію "Це твій дім – будь господарем у нім". У межах проекту експерти Ресурсного центру розвитку ОСББ проводять зустрічі з мешканцями багатоповерхівок Сихівського району м. Львова. Мета – донести до людей інформацію про те, як можна змінити світ довкола себе, почавши з власного будинку, підготувати мешканців Львова до реформування житлово-комунальної галузі, підвищити рівень свідомості та відповідальності мешканців багатоквартирних будинків та сприяти енергоефективності. У підтримку інформаційної кампанії експерти проекту МЕР розробили серію брошур "Енергозбереження: що робити і де взяти гроші?", "Управління будинком: як реалізувати свої права", Наш будинок - наша власність", ознайомитися з якими можна на нашому сайті.

Нагородження переможців конкурсу для журналістів

24 червня 2015 року пройшла урочиста церемонія нагородження журналістів, які перемогли у конкурсі на кращі опубліковані матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення. Конкурс проходив у рамках Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” (Проект МЕР) спільно з Українським освітнім центром реформ та за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings. Змагання проводилися серед журналістів Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Херсонської, Чернігівської областей, які є партнерами в реалізації пілотних програм Проекту USAID МЕР. Конкурс проходив у номінаціях на кращий матеріал у друкованих та онлайн ЗМІ, кращий телевізійний, та радіо матеріали. На конкурс надійшло 132 роботи від понад 30 журналістів із різних куточків України – 10 з них було визначено переможцями. Докладніше <<

Використовуйте альтернативні джерела енергії

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" у співпраці з рекламною агенцією J. Walter Thompson Ukraine створив дизайн нової хвилі плакатів для інформаційної кампанії з питань енергоефективності та альтернативних джерел енергії. Соціальним партнером Проекту МЕР в регіонах виступила компанія BigMedia, сейлз-хаус лідера ринку зовнішньої реклами BigBoard Ukraine. Вже на початку квітня мешканці міст-партнерів проекту МЕР побачили на своїх вулицях білборди, які закликають до скорочення споживання природного газу, шляхом заміни його на альтернативні джерела енергії. Як отримати тепло та електроенергію за допомогою сонця, як відмовитися від газу завдяки використанню біомаси? Які альтернативні джерела енергії найбільш ефективні у вашій місцевості та як почати їх застосовувати? Відповіді на усі свої запитання ви зможете отримати на нашому сайті та на сайті Державного агентства з енергоефективності України. Кампанія проводиться під загальним гаслом "Збережи тепло – збережи Україну!".

Подання заявок на конкурс завершено!

Шановні журналісти! Вітаємо всіх, хто взяв участь у нашому конкурсі на кращі опубліковані матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення. Результати конкурсу будуть опубліковані на початку травня на нашому сайті, на нашій сторінці у Facebook, а також на сайті спонсора конкурсу – нафтогазової компанії Бурісма. Бажаємо всім учасникам успіхів та наснаги у професійній діяльності та у повсякденному житті! Нехай Вам щастить!

Навчальний семінар з питань інформаційної діяльності

1718 березня експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) провели у Києві перший навчальний семінар з питань інформаційної діяльності для персоналу ресурсних центрів підтримки ОСББ та використання джерел чистої енергії. Участь у заході взяли 29 представників ресурсних центрів з Вінниці, Запоріжжя, Кам’янця-Подільського, Києва, Краматорська, Луцька, Львова, Павлограду, Сум, Херсону та Хмельницького. Упродовж двох днів учасники семінару опановували навички ефективного спілкування та надання консультацій представникам різних цільових аудиторій: мешканцям багатоквартирних будинків, журналістам, чиновникам тощо. На семінарі розглядалися теми енергоефективності в багатоквартирних будинках, соціального захисту, житлово-комунальних програм, інвестицій та бізнес планування, зв’язків з громадськістю, юридичні та регуляторні питання щодо створення та управління ОСББ, та ін. Наступний навчальний семінар відбудеться наприкінці квітня у Дніпропетровську, а третій і завершальний – у травні в Кам’янці-Подільському. Докладніше <<

В Україні стартує спрощена система надання субсидій

В Україні стартує спрощена система надання субсидій на житлово-комунальні послуги.
Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) спільно з Міністерством соціальної політики України (Мінсоцполітики) провели семінар "Нові механізми та можливості надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг". Семінар відвідало понад 90-то працівників обласних департаментів соціального захисту населення Мінсоцполітики. Заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, а також експерти Проекту USAID МЕР ознайомили представників обласних департаментів соцзахисту з новою, спрощеною програмою надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, яка почне діяти з 1 травня 2015 року. На семінарі розглядалися та роз’яснювалися питання щодо механізму спрощеної процедури отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін на енергоносії й тарифів, отримання даних та врахування доходів при наданні субсидій, організацію роботи органів соціального захисту для забезпечення відповідними послугами усіх категорій населення, які звернуться за допомогою.

Збережи тепло – збережи Україну!

Проект МЕР продовжує свою інформаційну кампанію з питань енергоефективності та альтернативних джерел енергії. У січні комунікаційна команда Проекту у співпраці з компанією "JWT Advertising" завершила креативний дизайн плакатів для білбордів, які пропагують утеплення будівель в цілому, установку теплолічильників і систем погодного регулювання. Плакати закликають жителів багатоквартирних будинків проводити рекомендовані заходи та економити 40% на споживанні енергії. Ці плакати почнуть розміщувати в містах-партнерах Проекту МЕР в лютому 2015 р. Кампанія проводиться під загальним гаслом "Збережи тепло – збережи Україну!".

Меморандум щодо чистої енергії підписано

5 лютого Проект USAID МЕР підписав Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством екології та природних ресурсів щодо співпраці у сфері глобальної зміни клімату та стратегії низьковуглецевого розвитку. Згідно з цим Меморандумом Міністерство та Проект USAID МЕР співпрацюватимуть у таких видах діяльності: вдосконалення нормативно-правової бази в сфері чистої енергіїстворення сприятливих умов для залучення інвестицій у сектор чистої енергіїрозвиток інституційного потенціалу Уряду України та розповсюдження міжнародного досвідузміцнення потенціалу Уряду України у розвитку політики скорочення викидівМіністерство погодилося створити Робочу групу з питань глобальної зміни клімату, яка стане платформою для підтримки діяльності проекту щодо вищевказаних напрямків.

Муніципальна енергетична реформа в Україні

USAID зміцнює партнерство з 8 містами-партнерами по впровадженню енергетичної реформи. 14 січня Директор Місії USAID Джед Бартон відкрив Вступний семінар Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) для другої групи міст-партнерів. Учасниками семінару стали міські голови, заступники міських голів та енергоменеджери з восьми нових міст-партнерів Проекту МЕР: Хмельницького, Кривого Рогу, Києва, Луцька, Павлограду, Рівного, Сум та Тернополя. Захід був присвячений розгляду напрямків співпраці Проекту МЕР з містами, а саме: запровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) відповідно до методології Угоди мерів ЄС, розвиток муніципальних систем енергоменеджменту. Загалом Проект МЕР працює з 17 містами. Протягом минулого року було розпочато співпрацю з Черніговом, Дніпропетровськом, Івано-Франківськом, Херсоном, Краматорськом, Вінницею та Запоріжжям. Два міста – Львів та Кам’янець-Подільський – є асоційованими партнерами Проекту МЕР, які вже досягли успіхів у реалізації енергетичної реформи. 

Дні сталої енергетики у Луцьку

Проект МЕР надав підтримку в організації Днів сталої енергетики в Луцьку. Метою цього заходу було представити та сприяти роботі міської адміністрації, місцевих НУО та донорських проектів у сфері енергоефективності. Головував на цьому заході міський голова пан Микола Романюк. Заступник керівника Проекту МЕР Андрій Міцькан представив кращі практики застосування енергоефективних заходів у бюджетних та житлових будівлях, проінформував зацікавлених учасників щодо комерційного кредитування енергоефективних заходів Банком "Львів" (у рамках програми УКР), зокрема, в житлових будівлях ОСББ. На додаток, команда Проекту МЕР роздала більше 400 примірників інформаційних матеріалів з питань енергоефективності, тарифного регулювання та розвитку ОСББ. Міська адміністрація та місцеві ОСББ висловили вдячність за підтримку з боку Проекту МЕР та за його допомогу у проведенні енергоефективних заходів.

Х Національний конгрес з питань реформування ЖКГ

Проект МЕР сприяв проведенню X Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2014», організованого Мінрегіоном. Участь у цій події взяли близько 200 учасників, що представляли міністерства та відомства Уряду України, МФУ та донорів, міста, підприємства комунального господарства, провайдерів послуг та виробників енергоефективного обладнання, професійні асоціації та НУО. Керівник Проекту Біл Такер взяв участь в офіційній церемонії відкриття разом з представниками Уряду України (п. Савчук, Голова Держенергоефективності; п. Мохник, Міністр екології; п. Кістіон, Перший заступник міністра Мінрегіону) та виступив із привітальною промовою, присвяченою питанням реформування сектору енергоефективності. Крім того, експерти Проекту МЕР взяли участь в роботі декількох конференцій та круглих столів з питань енергоефективності кінцевого споживання в комунальному секторі, представили нові фінансові механізми (УКР та ЕСКО), а також обговорили необхідні регуляторні зміни для успіху муніципальної енергетичної реформи.

Тренінги для журналістів у пілотних містах Проекту МЕР

Нещодавно команда Проекту МЕР провела навчання для журналістів з семи пілотних міст, таких як Чернігів, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Херсон, Київ, Вінниця та Запоріжжя. Під час тренінгів, що поєднували презентації та інтерактивні обговорення, команда Проекту МЕР висвітлила теми, що стосуються енергетичного балансу України, енергоефективності (ЕЕ) в будівлях, ресурсів альтернативної енергетики (АЕ), розробки та реалізації ПДСЕР, освітньої роботи з метою зміни ментальності українців у відношенні ЕЕ, пояснила, чому зростають тарифи, тощо. Участь у тренінгах взяло 117 представників місцевих ЗМІ, в тому числі з регіональних телеканалів. Тренінги були організовані у співпраці з Українським освітнім центром реформ (УОЦР) та компанією Burisma, яка є спонсором конкурсу серед журналістів на кращий аналітичний матеріал, що стосується тем ЕЕ та АЕ. Конкурс був оголошений 1 грудня 2014 року та триватиме до 30 березня 2015 року.

Сторінка 10 з 10

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com