HomeГОЛОВНА

Відбір міст-партнерів Донеччини та Луганщини

Увага! Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) оголошує конкурсний відбір міст-партнерів та/або територіальних громад у Донецькій та Луганській областях - виключно для територій підконтрольних Уряду України. Одним із важливих напрямків реалізації Проекту USAID є робота з містами-партнерами для покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів. Така мета досягається завдяки проведенню навчання для фахівців та надання містам допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) або аналогічних документів, що визначають енергетичний розвиток та сприяють зниженню викидів парникових газів. Ці плани базуються на енергетичних аудитах систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг. Крім того, Проект USAID надає містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допомагає у залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у енергетичних планах та ПДСЕРДокладніше<<

Дні сталої енергії в містах-партнерах

Що могло об’єднати у вересні такі міста-партнери Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID), як Чернігів, Івано-Франківськ, Рівне та Хмельницький? Звісно ж Дні сталої енергії, які за доброю традицією підтримала команда Проекту USAID. На головних площах міст ми встановлювали вже знайомі для більшості містян наші інформаційні кіоски. Тут справи знайшлись для всіх та кожного. Так, малеча разом з волонтерами створювали вітрячки, а більш дорослі діти долучились до роботи наукових лабораторій із чистої енергії. Зовсім поруч, поки діти майстрували, батьки могли отримати пораду від експертів Проекту USAID з питань енергозбереження, утеплення осель, створення ОСББ та ін.

Стартує другий сезон програми "Твій дім"

Вже цієї неділі 25 вересня о 16:00 на телеканалі UA:ПЕРШИЙ стартує другий сезон телепрограми "Твій дім", яку було створено за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Кожної неділі глядачі телеканалу, який охоплює територію усієї України зможуть отримати відповіді на найактуальніші питання щодо управління власним житлом. У новому сезоні творчий колектив програми разом з експертами Проекту USAID створили 15-ти хвилинні сюжети, які розкажуть реальні історії тих, хто не побоявся і почав створювати ОСББ та модернізувати власні будинки. Вже у першому випуску ми крок за кроком покажемо шлях, який пройшла ініціативна група однієї з київських багатоповерхівок задля створення омріяного ОСББ. Їхній досвід та наші практичні поради дозволять вам уникнути багатьох перешкод та максимально швидко створити об’єднання співвласників. Тож приєднуйтесь до перегляду телепрограми "Твій дім" і ви неодмінно отримаєте інформацію, яка дозволить прийняти правильні рішення. 

Містечко USAID у Херсоні

17 вересня, під час святкування Дня міста, Агентство США з міжнародного розвитку організувало роботу Містечка USAID. Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) та ще 15 проектів та організацій, які співпрацюють з USAID, знайомили городян зі своєю діяльністю в регіоні. Цього дня у парку Херсонська фортеця наша команда організувала роботу інформаційного кіоску, де жителі міста отримали консультації та брошури з питань енергозбереження, утеплення своїх осель, створення ОСББ та ін. Для школярів працювала наукова лабораторія з чистої енергії, а зовсім маленькі жителі міста разом з батьками долучились до майстер-класу зі створення вітрячків. 

Підписано меморандум з Одеською областю

15 вересня Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID), Одеська обласна державна адміністрація та Одеська обласна рада підписали меморандум про взаєморозуміння щодо партнерства у сфері підвищення енергоефективності та сприяння використанню джерел чистої енергії. Проект USAID працюватиме щонайменше з п’ятьма містами регіону, допомагаючи їм у плануванні, управлінні та фінансуванні розвитку власної діяльності у сфері чистої енергії та енергоефективних проектів.

 

Виставка-форум "Енергосфера 2016"

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) взяв участь у виставці-форумі "Енергосфера 2016", яка проходила 14-16 вересня 2016 в Одесі. Експерти Проекту USAID організували роботу інформаційного кіоску, де розповсюджували інформаційні матеріали про енергозбереження, впровадження енергоефективних заходів в оселях, створення ОСББ та ін. Крім того, Проект USAID підтримав проведення конкурс "Лідер енергоефективності Одеси та Одеської області" та надав подарунки переможців у 12 номінаціях, серед яких були: "Кращий проект в області альтернативної енергетики", "Проект енергоефективності у багатоквартирних будинках", "Енергоефективний житловий будинок" та інші. Запросивши до участі у виставці виробників енергоефективного обладнання, енергоаудиторів та енергоменеджерів з різних куточків України, організатори виставки змогли об'єднати їх зусилля задля пошуку нових шляхів реформування та модернізації інфраструктури ЖКГ регіону.

Обрано переможців конкурсу для журналістів

13 вересня Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" назвав переможців "Конкурсу на кращі опубліковані журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення".  Цього року на розгляд журі було подано понад 100 конкурсних робіт, які оцінювались за рівнем журналістської майстерності в поданні проблеми, гостротою, актуальністю, а також за глибиною аналізу проблеми. Серед аплікантів було обрано 8 переможців у номінаціях "Кращий матеріал в друкованих та онлайн медіа", "Кращий телевізійний матеріал", "Кращий радіоматеріал" Докладніше<<

Тренінг для енергоменеджерів України

З 5 по 9 вересня в Одесі за підтримки проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" відбувся тренінг "Сертифікований енергоменеджер СЕМ®". Впродовж п'яти днів 30 спеціалістів енергетичної галузі України навчались за програмою Міжнародної Асоціації Інженерів Енергетиків. Серед ключових питань тренінгу: основи енергетичного менеджменту та аудиту (інструменти енергоаудиту, енергетичні кодекси та стандарти, енергозакупівлі), економічний аналіз та мінімізація витрат за строк реалізації проекту, технічні питання та ін. Наприкінці навчання всі слухачі проходили спеціальний екзамен. Ті з них, хто склав іспит – отримали сертифікат енергоменеджера міжнародного зразка.

Джерела чистої енергії Волині, Сумщини та Херсонщини

Команда Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» продовжує розповідати про джерела чистої енергії, які українці можуть використовувати в якості альтернативи природному газу. Цього разу ми створили серію інформаційних постерів, у яких представлено потенціал Херсонщини, Сумщини та Волині. Так, у Херсонській області загальний потенціал джерел чистої енергії складає 42% поточного рівня споживання. Майже половину спожитих енергоресурсів (в основному природного газу) регіон може замінити більш дешевими та екологічно чистими – наприклад, відходами сільськогосподарського виробництва (соломою, лушпинням та ін.). Про альтернативні джерела енергії Сумщини та Волині читайте тут. Найближчим часом подібні постери будуть створені і для інших регіонів-партнерів Проекту USAID.

Про енергоефективні заходи у Кам'янці-Подільському

18 серпня експерти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) провели для жителів Кам’янця-Подільського семінар на тему «Реалізація енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках». Ініціаторами даного заходу стали самі мешканці міста, які звернулись до Ресурсного центру підтримки ОСББ з питань чистої енергії (РЦ). Останній є одним з тринадцяти РЦ, які були створені за підтримки Проекту USAID у містах-партнерах. Учасниками семінару стали майже 70 представників місцевих ОСББ, асоціацій ОСББ, міської ради, а також громадських організацій, що опікуються питаннями створення та діяльності ОСББ. Експерти Проекту USAID розповіли присутнім про особливості проведення енергоефективних робіт у багатоквартирних будинках та залучення фінансових ресурсів. Також говорили і про законодавчі вимоги щодо підтримки в технічно справному стані будинків, способи проведення технічної експлуатації, періодичність та обсяги робіт з утримання та ремонту будівель. В ході семінару було презентовано калькулятор, створений фахівцями Проекту USAID, який дозволить ОСББ автоматично розраховувати величини фізичного зносу будинку (будівельних конструкцій та інженерних мереж). Ці результати дозволять ОСББ приймати ефективні рішення щодо проведення обстежень будівель, визначення необхідного переліку робіт для забезпечення надійності та безпеки  їх подальшої експлуатації. Дану програму було створено на прохання РЦ міст-партнерів Проекту USAID.

 

Конкурсний відбір міст-партнерів в Одеській області

УВАГА! Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) оголошує конкурсний відбір міст-партнерів та/або територіальних громад в Одеській області. Одним з важливих елементів реалізації Проекту USAID  є робота з містами-партнерами для покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів  через навчання фахівців та надання допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) або аналогічних документів що визначають енергетичний розвиток та сприяють зниженню викидів парникових газів. Ці плани базуються на енергетичних аудитах систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг. Крім того, Проект USAID надає містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допомагає в залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у енергетичних планах та ПДСЕР. Докладніше<<

 

Столична програма енергоефективності набирає обертів

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" активно підтримує впровадження енергоефективних заходів та залучення відповідних інвестицій у житловий сектор столиці України. Вже наступного тижня ми відкриваємо безкоштовну інформаційну гарячу лінію з питань енергозбереження, програм підтримки впровадження енергоефективних заходів, створення ОСББ та ін. Всі бажаючі абсолютно безкоштовно зможуть отримати поради експертів щодо того, як правильно утеплити свою оселю, як заощаджувати енергоресурси, як створити ОСББ, як отримати кредит і компенсацію на запровадження енергозберігаючих проектів у будинках в рамках державної та міської програм тощо. Про це заявила Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID, під час урочистого підписання угоди між Департаментом житлово-комунальної інфраструктури КМДА, «Ощадбанком» та «Укргазбанком» щодо відшкодування частини тіла «теплих» кредитів для киян. Угодою передбачено, що 40% кредиту в частині вартості матеріалів та обладнання  відшкодовує Держагентство з енергоефективності, а 30% –  Київ. Граничний розмір відшкодування з міського бюджету становить 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру в рік. Передбачається, що у 2016 році фінансування з місцевого бюджету буде здійснено в сумі не менш ніж 4 млн грн.

Проект USAID навчає тарифоутворенню

5 липня Проект USAID організував семінар «Порядки формування та процедури встановлення тарифів у сфері теплопостачання для ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Нове законодавство та актуальні питання». Учасники заходу разом з експертами обговорювали останні законодавчі зміни та проекти нормативно-правових актів із питань регулювання тарифів у сфері теплопостачання, послуг із централізованого опалення та постачання гарячої води. Так, увагу було зосереджено на питаннях підготовки та погодження річних планів підприємств-ліцензіатів НКРЕКП, формування їх планованих витрат та прибутку, що включаються до тарифів, а також формування одноставкових та двоставкових тарифів на теплову енергію та послуги.

План дій низьковуглецевого розвитку України

У Києві відбулась друга серія засідань шести робочих груп з розробки Плану дій низьковуглецевого розвитку України. Так, з 5 по 8 липня представниками профільних міністерств, академії наук, бізнесу та громадських організацій спільно з експертами Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» обговорювали повний каталог заходів, які мають бути включені до Плану дій, в таких секторах: енергопостачання, енергоспоживання в ЖКГ, транспорт, сільське і лісове господарство та інші. Також під час засідань було представлено методику аналізу, яка в майбутньому дозволить визначити пріоритети заходів з низьковуглецевого розвитку України.

Урядова програма з енергоефективності

12 липня відбулася дискусія на тему: "Енергоефективність: як держава допомагає населенню?" за участі Діани Корсакайте, керівника Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID), Сергія Савчука, голови Держенергоефеективності, представників Асоціації енергоаудиторів України, Громадської мережі «ОРПОРА», Міжнародної фінансової корпорації, голів ОСББ з українських міст, та журналістів. Під час заходу п. Савчук представив результати національного дослідження ефективності Урядової програми підтримки реалізації енергоефективних заходів серед ОСББ, яке проводилося за підтримки Проекту USAID. Учасники  заходу обговорювали питання державної політики з енергоефективності/ Орім того, присутні голови ОСББ з Луцька, Львова та Харкова розповіли про власний досвід впровадження енергоефективних заходів за рахунок кредитних коштів та механізм їхнього відшкодування.

«Ми дуже раді, що 98% опитаних зазначили, що мають позитивний досвід участі у цій програмі. І мені вкрай приємно зазначити, що це відбулось не без допомоги нашого проекту. Адже 20% опитаних сказали, що отримали інформацію про енергоефективні заходи та програму державної підтримки енергозбереження завдяки Ресурсним центрам підтримки ОСББ з питань чистої енергії, які на разі діють у 13 містах-партнерах», зазначила Діана Корсакайте.

Переглянути відео заходу можна тут

Інвестиційні програми для ліцензіатів НКРЕКП

Наприкінці червня відбувся семінар «Інвестиційні програми: джерела фінансування, особливості обліку та оподаткування, напрямки вдосконалення нормативно-правової бази». Участь у заході взяли працівники НКРЕКП та представники теплокомуненерго і водоканалів з 17 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Окрім чинної нормативно-правової бази, яка регулює інвестиційні програми у сферах тепло-, водопостачання і водовідведення, присутні говорили і про напрямки її вдосконалення. Також учасники семінару розглянули питання щодо зарахування, обліку і використання коштів на поточних рахунках зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами.

Сторінка 7 з 11

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com