HomeДІЯЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУРозвиток професійного потенціалу та поширення кращих практик

Розвиток професійного потенціалу

Проект USAID включає чотири напрямки діяльності:

1.    Удосконалення регуляторної та правової бази;
2.    Залучення івестицій в енергоефективність і чисту енергію;
3.    Розвиток професійного потенціалу та пиширення кращих практик;
4.    Стратегія низьковуглецевого розвитку України.


НАПРЯМОК 3

РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА ПОШИРЕННЯ КРАЩИХ ПРАКТИК

Ефективна реалізація та тиражування кращих практик Проекту USAID потребує розвитку професійного потенціалу українських установ та муніципалітетів. Навчання спеціалістів забезпечує запровадження кращих світових практик в Україні та сталість результатів, а також розповсюдження досягнень Проекту як на муніципальному, так і на національному рівнях. Це допомагає створити сприятливе середовище для реалізації енергоефективних заходів з використанням ринкових механізмів. Крім того, діяльність з розвитку професійного потенціалу необхідна для запровадження стандартизованих профільних послуг, таких як процедури енергетичного аудиту та сертифікація аудиторів. Розвиток потенціалу ЕСКО та удосконалені практики Енергетичних перфоманс-контрактів (ЕПК) необхідні у зв’язку з новизною та складністю відповідних правових та фінансових інструментів, які зараз існують в Україні.

У рамках цього завдання місцеві громади, органи місцевого самоврядування та неурядові організації, з якими співпрацює Проект USAID, вивчають нові практики та методики й, відповідно, беруть на себе відповідальність як за діяльність, так і за результати запровадження нових проектів і технологій в Україні.

В ході реалізації цього напрямку Проект USAID зосередився на підготовці місцевих неурядових організацій для отримання прямого гранту від USAID:

Протягом першого року своєї діяльності в Україні, Проект USAID обрав на конкурсній основі  чотири неурядових організації (НУО), які працюють у сфері ЕЕ/ЧЕ для майбутнього партнерства. Для забезпечення ефективної співпраці, Проект USAID розробив План відбору та розвитку потенціалу (ПВРП), в якому, серед іншого, було визначено потреби у навчанні обраних організацій. У подальшому фахівці Проекту допомогли професійними НУО пройти серію тренінгів з питань управління фінансовими та людськими ресурсами, процедури закупівель та реалізації проектів з ЕЕ/АЕ. Така допомога та тренінги підготували НУО до подальшої роботи в рамках завдань Проекту USAID.

Чотири невеликих субґранти було надано НУО, які успішно реалізували проекти в рамках своїх завдань: Асоціація «Енергоефективні міста України» (Проект «Практична модель розбудови спроможності органів місцевого самоврядування ефективно управляти енергією»); НУО «Асоціація інженерів енергетиків України» (Проект «Запровадження незалежної сертифікації спеціалістів з енергоменеджменту»); НУО «Асоціація енергоаудиторів у житлово-комунальному господарстві» (Проект «Підтримка інституційної спроможності українських міст в розробці та реалізації політики сталого енергетичного розвитку»); НУО «Агентство з відновлюваної енергетики» (Проект «Сприяння заміщенню природного газу біомасою при виробництві теплової енергії»).

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com