HomeДІЯЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУСтратегія низьковуглецевого розвитку України

Стратегія низьковуглецевого розвитку України

Проект USAID включає чотири напрямки діяльності:

1.    Удосконалення регуляторної та правової бази;
2.    Залучення івестицій в енергоефективність і чисту енергію;
3.    Розвиток професійного потенціалу та поширення кращих практик;
4.    Стратегія низьковуглецевого розвитку України.


НАПРЯМОК 4

СТРАТЕГІЯ НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ

Проект USAID надавав технічну підтримку уряду України, а саме Міністерству екології та природних ресурсів України (далі Мінприроди) у рамках Меморандуму про взаєморозуміння та Робочого плану щодо формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату та низьковуглецевого розвитку України.

Проект USAID надавав підтримку щодо формування державної політики у сфері зміни клімату. Протягом Проекту було розроблено та затверджено урядом України 2 важливих нормативно-правових акти у сфері зміни клімату, а саме:

Ці нормативно-правові акти вперше з часів незалежності України окреслили проблему зміни клімату на національному рівні та визначили шляхи її вирішення.

На початку 2015 року Проект USAID спільно з Мінприроди ініціював розробку Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 (далі – Стратегія) на виконання положень Рамкової конценії ООН зі зміни клімату та Паризької угоди. За підтримки американського Центру кліматичних стратегій Інк. (компанія CCS), який є світовим лідером з питань формування цілей та завдань низьковуглецевого розвитку, – спеціалісти Мінприроди та експерти Проекту USAID започаткували та провадили інклюзивний та прозорий процес розробки Стратегії із залученням широкого кола зацікавлених осіб. Протягом майже трьох років до роботи над документом було залучено понад 700 зацікавлених осіб – представників уряду, центральних органів виконавчої влади, громадянського та експертного середовища, науки, бізнесу. У вересні 2017 року довгостроковий стратегічний документ - національну Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року було представлено під час Третьої конференції низьковуглецевого розвитку, її опублікували на офіційному сайті Мінприроди для громадського обговорення. Це перший довгостроковий стратегічний документ в Україні, який моделює низьковуглецевий економічний розвиток до 2050 року.

Треба зазначити, що Стратегію було розроблено відповідно до положень Паризької угоди, яку Верховна Рада України однією з перших у світі ратифікувала в липні 2016 року.

Для розробки стратегії було створено шість технічних робочих груп, до складу яких увійшли 140 спеціалістів з питань:

  • енергопостачання; 
  • енергоспоживання у промисловості; 
  • енергоспоживання у ЖКХ; 
  • транспорту; 
  • управління відходами; 
  • сільського та лісового господарств.

Важливою складовою процесу розробки Стратегії було моделювання та прогнозування сценаріїв низьковуглецевого розвиту за допомогою національної моделі TIMES-Україна, яку створено Інститутом економіки та прогнозування НАН України на базі всесвітньо визнаної моделі TIMES/MARKAL за підтримки USAID.

В рамках Проекту USAID реалізовано наступні заходи: 

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com