HomeДАНІ ТА ІНФОРМАЦІЯ

Інформація

Інформаційний марафон «Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам. Успішні історії міста Хмельницького»

23 лютого 2018 р. у м. Хмельницький відбудеться інформаційний марафон для журналістів з Києва та області, а також західних областей України «Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам. Успішні історії міста Хмельницького».

Організатор – Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Держенергоефективності спільно з Українським освітнім центром реформ.

Мета – на реальних прикладах продемонструвати успішну співпрацю Проекту USAID, Держенергоефективності та Хмельницької міської влади у підвищенні енергоефективності, використанні альтернативних джерел енергії та реформуванні муніципального енергетичного сектору заради комфорту містян, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації. 

У програмі інформаційного марафону:

11:00 – 12:30 - прес-брифінг: 

•Олександр Симчишин – Хмельницький міський голова;

•Сергій Савчук – Голова Держенергоефективності;

•Діана Корсакайте – Керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»;

•Володимир Гончарук - Заступник Хмельницького міського голови.

Місце проведення брифінгу: м. Хмельницький, Хмельницька міська рада, вул. Гагаріна, 3, сесійна зала, 2 поверх.

13:00 – 17:00 - візити на об’єкти, де впроваджено проекти з використанням відновлюваних джерел енергії:

•установка з дегазації звалищного газу та його переробки в електроенергію на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів (пр-т Миру, 7);

•твердопаливна котельня потужністю 1,9 МВт, що працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки (вул. Майборського, 5).

Участь у прес-турі безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Представникам ЗМІ з міста Києва та області, віддалених населених пунктів західних областей відшкодовується вартість пред’явлених проїзних квитків. Кількість місць обмежена. 

 

Акредитація ЗМІ здійснюється за тел.: 050-913-68-35, (044) 490-69-90 та 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

•м. Києва та області – до 16:00 20 лютого 2018 року 

•областей Західного регіону – до 17:00 21 лютого 2018 року.

Контактна особа: Анастасія Марченко, координатор проектів Українського освітнього центру реформ

 


Інформаційний марафон "Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам.
Успішні історії Запоріжжя"

13 лютого 2018 р. відбудеться інформаційний марафон у м. Запоріжжя для журналістів з Києва та області, а також східних областей на тему: "Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам. Успішні історії Запоріжжя".

Організатор – Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) та Держенергоефективності спільно з Українським освітнім центром реформ.

Мета – на реальних прикладах продемонструвати успіх співпраці Проекту USAID, Держенергоефективності та м. Запоріжжя у підвищенні енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії у секторі бюджетних будівель (школи, дитсадки, лікарні тощо) та реформування муніципального енергетичного сектору заради комфорту містян, економії бюджетних коштів та поліпшення кліматичної ситуації. 

У програмі інформаційного марафону:

11:00 – 12:30 - прес-брифінг: 

•   Володимир Буряк - Міський голова  м. Запоріжжя;

•   Діана Корсакайте – керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні";

•   Юрій Шафаренко – директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності. 

Місце проведення брифінгу: м. Запоріжжя, Запорізька міська рада, просп. Соборний, 206, 3-ій поверх, велика зала.

13:00 – 16:00 - візити на об’єкти, де впроваджено енергоефективні заходи та проекти з використанням відновлюваних джерел енергії:

•термомодернізований за європейськими стандартами дитячий садок № 100, м. Запоріжжя, вул. Харчова, 15;

•твердопаливна котельня потужністю 2 МВт, що працює на пелетах з лушпиння соняшника та обігріває міську лікарню №1, м. Запоріжжя, вул. Чумаченко, 21 а.

Участь у прес-турі безкоштовна за умови попередньої реєстрації.

Для представників ЗМІ з міста Києва та області, віддалених населених пунктів східних областей відшкодовується вартість пред’явлених проїзних квитків. Кількість місць обмежена. 

 

Акредитація ЗМІ здійснюється за тел.: 050-913-68-35, (044) 490-69-90 та 

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

•м. Києва та області – до 16:00 8 лютого 2018 року 

•областей східного регіону – до 17:00 8 лютого 2018 року.

Контактна особа – Анастасія Марченко, координатор проектів Українського освітнього центру реформ

 


 Прес-тур для журналістів: "Історії успішної термомодернізації ОСББ. Луцьк"

3-го березня 2017 року відбувся прес-тур для журналістів до міста Луцька на тему: "Історії успішної термомодернізації ОСББ. Луцьк".

Прес-тур відбувся за участі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука та представників Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Організатор – Держенергоефективності спільно з Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Мета – на реальних прикладах успішно термомодернізованих ОСББ продемонструвати, що утеплювати будинки та брати участь в Урядовій програмі "теплих" кредитів економічно вигідно, а зменшити комунальні платіжки завдяки енергоефективним заходам можна в 2 рази.

ПРОГРАМА

1. прес-конференція Голови Держенергоефективності Сергія Савчука.
2. візити до ОСББ, які впровадили енергоефективні заходи у багатоповерхівках за програмою «теплих» кредитів, місцевої підтримки тощо, а саме:
- ОСББ "Відродження", м. Луцьк, вул. Відродження 22-А (термомодернізований будинок, витрати мешканців на опалення в 3,4 рази менше від середнього тарифу по місту);
- ОСББ "Авангард-Луцьк", м. Луцьк, пр. Перемоги, 12 (комплексно утеплений будинок, витрати мешканців на опалення в 2 рази менше від середнього тарифу по місту).
3. візит до Центр Енергоефективності та Енергозбереження, м. Луцьк, пр. Перемоги, 12.

Час та місце проведення прес-конференції: м. Луцьк, вул. Винниченка, 26, Бізнес-центр "Директорія", початок о 10:00.

Відвідування ОСББ: 11:00 – 15:00.

Участь у прес-турі безкоштовна за умови попередньої реєстрації та обов’язкової наявності паспортів і журналістських посвідчень.

Для журналістів з Києва та Київської області організовується трансфер до Луцька.

Час та місце зборів для трансферу: 2.03.2017 р. о 9:30, м. Київ, залізничний вокзал "Південний", час від’їзду рівно о 10:00.

Для представників інших регіонів відшкодовується вартість проїзних квитків. Усі журналісти забезпечуються проживанням та харчуванням лише за наявності паспортів та журналістських посвідчень!

Кількість місць обмежена.

Акредитація ЗМІ здійснюється за тел.: (044) 590-59-65, 067-601-58-55 та e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.:
• м. Києва і області та інших регіонів – до 17:00 1 березня 2017 року
• з Волинського регіону – до 17:00 2 березня 2017 року.
Контактна особа – Олена Курінна, Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

Низьковуглецевий розвиток: що досвід США допоможе змінити в Україні


3 лютого 2017 року Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) спільно  з депутатами Верховної Ради України провів брифінг за результатами поїздки до США з обміну досвідом щодо переходу до низьковуглецевого розвитку економіки. На заході було представлено досвід США у питаннях розвитку та впровадження зеленої енергетики та шляхи щодо практичного впровадження американського досвіду в Україні.

Учасники брифінгу – народні депутати України, які в січні 2017 відвідали США  в рамках програми Проекту USAID: Ольга Бєлькова, Заступник голови Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; Олексій Рябчин, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки:; Остап Єднак, Секретар Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

Важливість розвитку В Україні питання низьковуглецевого розвитку мають стати одними із основних важелів економічного зростання. Українським науковцям, урядовцям, народним депутатам, представникам громадського суспільства, які займаються формуванням та впровадженням державної політики у цій сфері бракує досвіду та розуміння усіх аспектів переходу до низьковуглецевої економіки. Це призводить до обрання Україною енергоємних та вуглецеємних сценаріїв економічного розвитку, що спричиняють негативні наслідки для сталого розвитку, стимулів та розвитку чистої енергії та загалом не сприяють енергетичній безпеці України.

Організована Проектом USAID у січні 2017 року ознайомча поїздка до США дозволила представникам Українського Уряду, Верховної Ради України (ВРУ), а також науковцям підвищити рівень знань щодо цілей і процесів переходу до низьковуглецевого розвитку, набути досвіду розробки та реалізації кращих політик, які підтримують виважений перехід до економіки з низьким рівнем викидів парникових газів у довгостроковій перспективі. Під час перебування в США, учасники української делегації взяли участь в офіційних зустрічах із посадовцями Конгресу США, Держдепартаменту США, Міністерства енергетики США, USAID, представниками Адміністрації енергетичних досліджень і розвитку штату Нью-Йорк, представниками Зелених банків штату Коннектикут та Нью Йорк, офісом мера міста Філадельфія та Губернатором штату Коннектикут, вченими провідних вашингтонських університетів – Університету Джонса Гопкінса та Університету Джорджа Вашингтона.

На брифінгу обговорювалися наступні питання: як результати поїздки до США сприятимуть зміцненню політичної підтримки та розробці законодавчої бази щодо переходу до низьковуглецевої економіки; запровадження процедур та механізмів, які сприятимуть доступу до енергоефективних та енергозберігаючих технологій, переходу до відновлюваної енергетики задля реалізації низьковуглецевого сценарію розвитку економіки України.

РЕПОРТАЖ ІЗ ПРЕС-БРИФІНГУ>>

###

Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», який реалізується на національному рівні та в 34 українських містах, створений щоб допомогти муніципалітетам та уряду подолати енергетичну кризу за допомогою різних інструментів і заходів. Всі вони спрямовані на зниження енергоспоживання, скорочення витрат на енергоносії, зменшення викидів парникових газів за рахунок впровадження енергозберігаючих технологій та використання альтернативних джерел енергії. Більш детально про Проект USAID та його діяльність у містах-партнерах читайте на нашому сайті.

 

 

Відповідно до завершення конкурсного відбору Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) серед міст та територіальних громад у Донецькій та Луганській областях, підконтрольних Уряду України, з метою співпраці у сфері покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів, Проект USAID оголошує переможців.

 

Містами-партнерами Проекту USAID, відповідно до найвищої кількості набраних балів, стали:  Бахмут, Добропілля, Маріуполь, Сєвєродонецьк та Слов’янськ.

Також серед учасників конкурсу Проект USAID визначив перелік асоційованих міст-партнерів: Мирноград, Покровськ та Рубіжне.

Робота з містами-партнерами вестиметься у напрямку покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів. Така мета, у залежності від пріоритетів міста партнера, буде досягатися завдяки проведенню енергетичних аудитів систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг, навчанню фахівців та наданню містам допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) або аналогічних документів, що визначають енергетичний розвиток та сприяють зниженню викидів парникових газів. Крім того, Проект USAID надаватиме містам підтримку у створенні муніципального енергетичного менеджменту та допомагатиме у залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених в енергетичних планах, ПДСЕР або визначених як пріоритетні за результатами енергоаудитів ключових систем міста.

Напрямки співпраці Проекту USAID з обраними містами в Східному регіоні можуть включати:

•    проведення енергоаудитів (сканувань) ключових енергосистем (сектора ПДСЕР: теплопостачання, водопостачання, транспорт, тверді побутові відходи тощо) та будівель (як попередній етап при підготовці демо-проектів або техніко-економічних обґрунтувань та/або бізнес-планів);
•    надання допомоги в розробці ПДСЕР або інших енергетичних планів;
•    створення каталогів інвестиційних проектів, а також інвестиційних програм, в разі необхідності;
•    підготовка проектних пропозицій для міжнародних фінансових організацій (МФО) або приватних інвесторів (ДПП);
•    надання допомоги у створенні та покращенні системи енергоменеджменту (проведення тренінгів, розробка документації тощо);
•    надання допомоги в організації роботи в рамках наявних проектів МФО;
•    створення або удосконалення роботи центрів Підтримки ОСББ з питань чистої енергії;
•    проведення інформаційної кампанії (інформаційні матеріали, біг-борди, соціальні ТБ-ролики на тему енергозбереження; тематичні телепередачі, прес-брифінги, конференції).

   Увага! Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) оголошує конкурсний відбір міст-партнерів та/або територіальних громад у Донецькій та Луганській областях - виключно для територій підконтрольних Уряду України. 

Одним із важливих напрямків реалізації Проекту USAID є робота з містами-партнерами для покращення ефективності використання муніципальних енергетичних ресурсів. Така мета досягається завдяки проведенню навчання для фахівців та надання містам допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) або аналогічних документів, що визначають енергетичний розвиток та сприяють зниженню викидів парникових газів. Ці плани базуються на енергетичних аудитах систем енергопостачання та систем надання комунальних послуг. Крім того, Проект USAID надає містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допомагає у залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у енергетичних планах та ПДСЕР. 

Напрямки співпраці Проекту USAID з обраними містами та/або територіальними громадами в Східному регіоні можуть включати:

•  Енергоаудити (сканування) ключових енергосистем (сектора ПДСЕР: теплопостачання, водопостачання, транспорт, тверді побутові відходи тощо.);

•  Енергоаудити будівель (як попередній етап при підготовці демонстраційних проектів або техніко-економічних обґрунтувань та бізнес планів);

•  Допомога в розробці або доопрацювання ПДСЕР або інших енергетичних планів;

•  Створення каталогів інвестиційних проектів, а також інвестиційних програм,  в разі необхідності;

•  Розробка проектних пропозицій для МФО (ЄБРР, НЕФКО, ЄІБ) або приватних інвесторів (ДПП);

•  Допомога у створенні та покращенні системи енергоменеджменту (організація тренінгів, розробка документації і т.д.);

•  Допомога в організації роботи в рамках існуючих проектів МФО;

•  Юридична підтримка впровадження механізмів ДПП і ЕСКО, тренінги з питань ДПП і ЕСКО;

•  Створення або удосконалення роботи існуючих центрів Підтримки ОСББ з питань чистої енергії;

•  Інформаційна кампанія (інформаційні матеріали, біг-борди, , ТВ ролики соціальної реклами на тему енергозбереження; тематичні телепередачі, прес-брифінги, конференції).

Кінцевий термін подання заявок  –  20 жовтня 2016 року до 18:00. 

Заповнену анкету необхідно надіслати на поштову адресу: Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", 01004, Київ, вул. Льва Толстого, 9-А, та на електронні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зі зразком  документу "Меморандум про взаєморозуміння між Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" та міською радою щодо співробітництва в рамках технічної допомоги місту можна ознайомитися за посиланням посиланням.

Відповіді на запитання можна отримати в офісі Проекту USAID за тел. (044) 596-596-0. 

 

 ###

ЗА ДВА МІСЯЦІ УКРАЇНСЬКІ ШКОЛЯРІ ЗМЕНШИЛИ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ МАЙЖЕ НА 20%

З 29 лютого до 28 квітня 2016 року у школах 16 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) проводився конкурс на зменшення споживання електроенергії. Конкурс проходив при підтримці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) та Державного Агентства з Енергоефективності та Енергозбереження (Держенергоефективності). 

У ньому взяли участь 78 загальноосвітніх навчальних закладів. За містами їхня кількість розподілилася таким чином: Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський,  Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Рівне, Херсон,  Хмельницький та  Чернігів – по 5 ЗНЗ; Дніпро,  Суми, Тернопіль – по 4;  Павлоград – 6 ЗНЗ.

Загалом учасники конкурсу заощадили понад 41 тис. кВт∙год електроенергії, що в грошовому еквіваленті дорівнює 78 901 грн.

Найбільших успіхів у заощадженні електричної енергії (зниження питомого електроспоживання) досягли: м. Кам’янець-Подільський (33,5 %) та м. Хмельницький (20,5%), Середній показник зменшення споживання порівняно з базовим періодом становить 17,8%.

Відповідно до умов конкурсу, переможцями стали 16 навчальних закладів (по одному з кожного міста) – ті, що у підсумку набрали найбільшу кількість балів. Переможці конкурсу: загальноосвітня школа №27 (м. Вінниця),загальноосвітня школа № 133 (м. Дніпро), спеціалізована школа №100 (м. Запоріжжя), спеціалізована школа №11 (м. Івано-Франківськ), загальноосвітня школа №12 (м. Кам’янець-Подільський), загальноосвітня школа № 5 (м. Краматорськ), загальноосвітня школа № 86 (м. Кривий Ріг), гімназія № 14 (м. Луцьк), загальноосвітня школа № 99 (м. Львів), загальноосвітня школа № 8 (м. Павлоград), спеціалізована школа № 7 (м. Суми), загальноосвітня школа №13 (м. Рівне), загальноосвітня школа №24 (м. Тернопіль), спеціалізована школа №57 (м.Херсон), навчально-виховне об’єднання №28 (м. Хмельницький), загальноосвітня школа №5 (м. Чернігів)

Переможці отримають сертифікати на проведення енергетичного аудиту шкільних будівель, грамоти та сувеніри від Проекту USAID.

У рамках конкурсу будуть також відзначені учні-автори кращих відеороликів та малюнків на тему енергозбереження.

Крім керівництва Проекту USAID у конференції візьмуть участь представники Мінрегіону, Міносвіти та Держенергоефективності.

Підсумкова конференція та церемонія нагородження переможців і учасників конкурсу відбудеться 7 червня 2016 року у м. Києві.

Місце проведення: м. Київ, бульв. Тараса Шевченка, 38/40, готель «Експрес»,
конференц-зал (4-ий поверх)
.

Акредитація журналістів до 18-00 за телефоном098-713-73-19.

  ###

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК І ПРОЕКТ USAID ЗАПОЧАТКОВУЮТЬ ПРОГРАМУ ВИДОБУТКУ БІОГАЗУ З ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

26 травня в Івано-Франківську відбудеться конференція «Відходи в енергію», яку буде присвячено питанням ефективного поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Після урочистого відкриття – прес-конференція за участі міського голови Руслана Марцінківа, представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). (Початок заходу о 10:00 за адресою: готель «Станіславів», вул. Чорновола, 7, 5-й поверх, конференц зал).

Розвиток напрямку раціонального поводження з твердими побутовими відходами є на разі одним із актуальніших та пріоритетних для України. Адже щорічно в країні утворюється близько 13 млн. тон твердих побутових відходів, більшу частину яких транспортують на звалища біля великих та середніх міст. На разі таких полігонів в Україні нараховується понад шість тисяч. Вони отруюють повітря, воду, негативно впливають на довкілля та стан здоров'я місцевих жителів. Водночас, Сполучені Штати та інші розвинені країни вже десятиліттями використовують ТПВ в якості джерела для видобутку біогазу. Для цього діють спеціально організовані полігони, куди звозять ТПВ, з яких попередньо відсортовані вторинні метали, папір, пластик, скло. При належній організації напрямку поводження з ТПВ Україна має потенціал щорічно отримувати 1 млрд м3 заміщення природного газу.

Саме про раціональне поводження з твердими побутовими відходами, використання звалищного газу на полігонах, а також про особливості енергетичної утилізації ТПВ говоритимуть учасники конференції «Відходи в енергію» в Івано-Франківську. Цей унікальний захід об’єднає на одному майданчику представників громади, влади, провідних експертів та промисловців, які обміняються досвідом, кращими практиками, та планами щодо ефективної реалізації проектів зі збору та утилізації ТПВ.

Під час конференції буде обговорено можливість запровадження системи сортування й утилізації відходів, вироблення з них твердого палива та біогазу в регіоні. Проект допомагають розробити експерти Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Це дозволить створити додаткові, альтернативні природному газу джерела енергії, а також нові робочі місця. Крім того, таким чином можна буде запобігти неконтрольованому горінню твердих побутових відходів на полігонах, і найголовніше -- покращити екологічну ситуацію в регіоні. Також на конференції буде оголошено про перспективи участі у проектах для компаній, які спеціалізуються на впровадженні подібних рішень. 

 ###

 

РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ПІДТРИМКИ ОСББ З ПИТАНЬ ЧИСТОЇ ЕНЕРГІЇ ВІДКРИВАЄ СВОЇ ДВЕРІ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ТЕРНОПОЛЯ

15 квітня о 12:00 відбудеться урочисте відкриття Ресурсного центру підтримки ОСББ з питань чистої енергії (м. Тернопіль, вул. Коперника,1). Після церемонії відкриття – прес-конференція за участі міського голови Сергія Надала, заступника міського голови Владислава Стемковського та Андрія Нестеренка, cтаршого спеціаліста з питань енергетики та місцевих фінансів USAID/Ukraine.

Тернопіль став тринадцятим містом, в якому за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) було створено Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії.

У Ресурсному центрі жителі Тернополя зможуть отримати повну інформацію та консультації експертів з питань створення ОСББ, підготовки всіх необхідних для цього документів, а також упровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках для зниження енергоспоживання та зменшення власних рахунків за комунальні послуги.

Центр було створено за ініціативи громадськості при підтримці міської адміністрації м. Тернополя. Проект USAID забезпечив центр обладнанням та технікою, надав тематичні інформаційні матеріали, які допоможуть містянам приймати правильні рішення щодо реалізації права власності у багатоквартирних будинках, ставати відповідальними господарями власного житла. Крім того, Проект USAID провів навчання для працівників центру з юридичних, адміністративних і технічних питань створення та підтримки належної роботи об’єднань співвласників і підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках.

За додатковою інформацією та з питань акредитації звертайтесь, будь ласка, до Калуш Катерини, Начальника відділу зав’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради,
за тел +38 (067) 599-25-19 або 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

###

Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», який USAID реалізує в 17 українських містах, створений щоб допомогти муніципалітетам подолати енергетичну кризу за допомогою різних інструментів і заходів. Всі вони спрямовані на зниження енергоспоживання за рахунок упровадження енергозберігаючих технологій і використання альтернативних джерел енергії в житлових будинках.

 

 


УВАГА! СТАРТУЄ КОНКУРС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" спільно з Українським освітнім центром реформ за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings розпочинають "Конкурс на кращі опубліковані журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення". Основна мета конкурсу – стимулювати журналістів до відповідального, неупередженого висвітлення інформації щодо енергозбереження, тарифної політики, субсидій та ОСББ, а також у роз’ясненні цих питань з користю для аудиторій. Саме такі матеріали допоможуть навчити українців правильно споживати наявні енергоресурси і загалом змінити їх ментальність у напрямку відповідальної та енергоощадливої поведінки.

До участі у конкурсі запрошуються журналісти з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей. До участі в Конкурсі приймаються медіа-матеріали опубліковані в друкованих чи інтернет-ЗМІ або трансльовані в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 листопада 2015 року по 30 квітня 2016 року. Заявки на конкурс приймаються до 15 травня 2016 року.

ПОЛОЖЕННЯ

про конкурс на кращі опубліковані журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення

ПРЕАМБУЛА

Сьогодні в медіа бракує фахової інформації з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи. Публікації або передачі, що з’являються, не містять глибокого аналізу проблем енергозабезпечення і часто подаються з негативної точки зору. В Україні майже не існує програм або серій публікації, присвячених цій тематиці, які б спиралися на експертну думку, були регулярними та залучали б громадськість до постійних дискусій та пошуку виходу з ситуації.

З метою підвищення інтересу журналістів до питань енергетичної безпеки країни, інформування представників місцевих громад про потенціал впровадження енергозберігаючих технологій на локальному рівні, Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" спільно з Українським освітнім центром реформ та за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings оголошує "Конкурс на кращі опубліковані журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення". До участі в конкурсі запрошуються журналісти тринадцяти областей України – Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, та Чернігівської.


1. Головними завданнями Конкурсу є:

• Підвищення обізнаності та розуміння переваг енергоефективності й використання джерел чистої енергії для скорочення викидів парникових газів, а також для посилення економіки та безпеки країни;
• Роз’яснення запропонованих змін до законодавства в сфері енергоефективності, ОСББ, тарифної реформи та заходів для забезпечення соціального захисту;
• Інформування громадськості про План дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), як механізм досягнення енергоефективності на муніципальному рівні;
• Сприяння усвідомленню важливості створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), як агентів позитивних змін для муніципальної енергетичної реформи, з акцентом на переваги форми/права власності (ОСББ), як основної рушійної сили для енергозбереження в багатоквартирних будинках.


2. Номінації Конкурсу

Конкурс проводиться для журналістів тринадцяти областей України – Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, та Чернігівської за такими номінаціями:

• "Кращий матеріал в друкованих та on-line медіа" – перше, друге й третє місце.
• "Кращий телевізійний матеріал" – перше, друге й третє місце.
• "Кращий радіо матеріал" – перше, друге й третє місце.
• Гран-прі.


3. Участь у Конкурсі

До участі в Конкурсі приймаються медіа-матеріали опубліковані в друкованих чи інтернет-ЗМІ або трансльовані в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 листопада 2015 року по 30 квітня 2016 року.

У Конкурсі забороняється брати участь представникам Організаторів (працівникам прес-клубів та Центру), Національного Журі Конкурсу, а також членам їхніх сімей.
Участь в Конкурсі автоматично означає ознайомлення та повну згоду учасників з цим Положенням.

Заявки на конкурс приймаються до 15 травня 2016 р.


4. Порядок оформлення та подання заявки на участь у Конкурсі

Заявка на Участь у Конкурсі має містити:

•   Заповнену форму заявки на участь у Конкурсі (згідно з Додатком цього Положення).
•   Довідку від головного редактора, що підтверджує дату публікації статті – для друкованих та інтернет-видань.
•   Ефірну довідку – для радіо- та телематеріалів.
•   Для друкованих матеріалів – у відсканованому вигляді в форматі jpeg.
•   Відео-матеріали – у форматах: avi, mpeg чи mov на DVD диску.
•   Аудіо-матеріали – у форматах: wav чи mp3 на CD диску.
•   Матеріали розміщенні на інформаційних Інтернет-ресурсах – у текстовому форматі .doc із зазначенням гіперпосилання пересилати електронною поштою у вкладеному файлі.
•   У разі відсутності повного пакету документів, зазначених у п.4. цього Положення, організатори Конкурсу мають право зняти матеріал з розгляду.
•   До участі в конкурсі кожен автор має подати не менше п'яти матеріалів.
•   Роботи, висунуті на участь у Конкурсі, не рецензуються, надані екземпляри не повертаються, листування з авторами не ведеться.
•   Медіа-матеріали надсилаються на поштову адресу:
вул. Микільська-Слобідська, 2-б, 3-й під’їзд, оф. 285, Київ, 02002.
Електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


5. Нагороди та Церемонія нагородження

Публічне оголошення Переможців конкурсу та вручення призів має відбутися під час офіційної урочистої Церемонії в травні 2016 року.

Заявка на участь у конкурсі

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com