HomeДІЯЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУДіяльність ресурсних центрів підтримки ОСББ

Діяльність ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії

Продовжуючи справу Проекту USAID "Реформа міського теплозабезпечення в Україні", який наша команда реалізувала впродовж 2009 - 2013 рр., Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) підтримав попередні та відкрив нові Ресурсні центри підтримки ОСББ з питань чистої енергії  (РЦ ОСББ). На сьогодні в містах-партерах Проекту USAID вже успішно функціонують 18 таких центрів.

Увесь цей час за фінансової та методичної допомоги Проекту USAID консультанти Ресурсних центрів постійно брали участь у навчальних семінарах і конференціях, здобували нові знання та ділилися ними з іншими. Кожен ставав провідником суспільно важливої справи зі створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) у своїх містах та регіонах.

РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ СТВОРЕНІ ТА ДІЮТЬ:

  • в структурі відповідних органів місцевого самоврядування;
  • на базі громадських організацій;
  • на базі асоціацій ОСББ. 


В РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ ВАМ НАДАДУТЬ:

  • Правову консультацію – перелік та аналіз законів і підзаконних актів, що регламентують правові основи використання чистої енергії та енергозбереження, а також проведення енергоефективних заходів у житлі; розробка та поширення зразків договорів на закупівлю обладнання й виконання робіт тощо.
  • Технічну підтримку – основні види та технічні характеристики енергоефективного обладнання, матеріалів, технологій, інформація щодо потенційних постачальників сертифікованого обладнання та виконавців робіт (контактна інформація, каталоги, буклети, тощо).
  • Фінансову консультацію – інформація про наявні фінансові інструменти впровадження енергоефективних заходів, про фінансово-кредитні установи, які пропонують відповідні фінансові продукти, про умови державної та муніципальної підтримки фінансування таких заходів тощо.
  • БізнесПроектну інформацію – приклади бізнес-проектів з упровадження енергоефективних заходів; інформація про передовий досвід упровадження енергоефективних заходів (перелік, контактна інформація, сприяння в організації візитів з обміну досвідом).
  • Інформаційну підтримку – Проект USAID та компанії-виробники обладнання надали центрам тематичні матеріали, приклади енергоефективних матеріалів та обладнання, завдяки чому відвідувачі центрів мають можливість побачити на власні очі, як виглядає енергоефективне вікно, матеріали для утеплення, отримати брошури відповідно до свого запиту або консультацію спеціалістів.

Як результат, зацікавлені сторони (власники житла, ОСББ, виробники і постачальники обладнання, матеріалів і технологій, виконавці робіт, органи місцевого самоврядування, банки) мають джерело детальної інформації про потреби і можливості одне одного, встановлюють стійкі зв’язки та обмін інформацією з Ресурсним центром у відповідному місті.

Упродовж четвертого кварталу 2017 року в містах-партнерах Проекту USAID створено 299 нових ОСББ. Також Проект USAID сприяв появі чотирьох нових ресурсних центрів на Донеччині та Луганщині: у м. Маріуполі, м. Дорбропіллі, м. Бахмуті, м. Сєвєродонецьку.
Від початку 2015 року до 31 березня 2018 року завдяки співпраці з Проектом USAID зазначені РЦ ОСББ провели: 6 619 публічний захід на місцевому рівні (у т.ч. навчальні – тренінги та зустрічі щодо створення ОСББ), 15 055 ініціативних груп отримали консультації із правових, адміністративних і технічних питань створення ОСББ. У містах-партнерах об’єднань співвласників багатоквартирного будинку побільшало на 4 198, а це – близько 34,25% усіх ОСББ, створених в Україні (12 254).

Про роботу команд Ресурсних центрів на місцях читайте у відповідних розділах матеріалу нижче:

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com