Хмельницький

Хмельницький — адміністративний центр Хмельницької області – є важливим економічним і культурним центром Поділля. Загальна площа міста – понад 93 км2. Населення Хмельницького на 1 квітня 2015 року становить 267,91 тис. осіб. Місто співпрацює з багатьма міжнародними фінансовими організаціями: Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO), Європейським інвестиційним банком (EIB) тощо. Протягом 2014 року в економіку міста залучено 28,7 млн дол. прямих іноземних інвестицій, що надавали партнери із 24 країн світу.  

Хмельницький був одним із учасників Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», у рамках якого у 2012 році міська рада затвердила документ, що є складовою частиною стратегічного плану розвитку міста в галузях енергоефективності та енергозбереження – Муніципальний енергетичний план на 2012-2016 роки. Протягом 2014 року на заходи з енергозбереження спрямовано 37 млн грн з усіх джерел фінансування. Такі вкладення дозволили досягти економії енергоресурсів у бюджетній сфері в середньому на 8%.

Від червня 2015 року році у Хмельницькій міській раді діє окремий структурний підрозділ – відділ енергоменеджменту. У липні 2015 року місто долучилося до провідної ініціативи Європейського Союзу – Угоди Мерів (її підписанти беруть на себе зобов’язання скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи таким чином розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя).

Місто активно співпрацює із Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (далі – Проект USAID). Підписаний між Проектом та міською радою меморандум про співпрацю визначив 4 основні напрямки роботи з підвищення енергоефективності міста та залучення коштів на фінансування відповідних заходів:

1) підтримка розроблення стратегічного Плану дій зі талого енергетичного розвитку (ПДСЕР);

2удосконалення системи енергетичного менеджменту;

3) допомога у залученні інвестицій;

4) проведення інформаційної кампанії.

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com