Чернігів

Чернігів — адміністративний, промисловий і культурний центр Чернігівської області. Населення міста станом на 1 січня 2014 року становить 295,7 тис. осіб. Територія міста – 78,563 км2. Чернігів визначає енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій одним із пріоритетних завдань стратегії розвитку. Місто вже не перший рік успішно розкриває свій потенціал у галузі енергоефективності за підтримки міжнародних партнерів. Серед них: Світовий банк, Шведське агентство міжнародного розвитку (SIDA), Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Фонд чистих технологій, Міністерство економічного співробітництва і розвитку Німеччини (GTZ), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO).

У травні 2011 року Чернігів офіційно долучився до масштабної ініціативи Європейської комісії зі сталого розвитку – Угоди Мерів (її підписанти беруть на себе зобов’язання скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи таким чином розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя). На півроку раніше – в листопаді 2010 – місто стало одним із учасників Проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення в Україні», в рамках реалізації якого міська рада розробила і затвердила Програму «Міський енергетичний план м. Чернігова на 2012-2015 роки» (МЕП).

У 2014 році після підписання відповідного меморандуму розпочалася співпраця міста з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (далі – Проект USAID). Меморандум визначив 4 основні напрямки роботи з підвищення енергоефективності міста та залучення коштів на фінансування відповідних заходів:

1) підтримка розроблення стратегічного Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР);

2) удосконалення системи енергетичного менеджменту;

3) допомога у залученні інвестицій;

4) проведення інформаційної кампанії.

 

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com