Пропонуємо Вашій увазі відео про ключові результати та досягнення Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні". Чотири роки яскравої, насиченої, плідної та корисної роботи, яка допомогла зробити енергоефективність та енергозбереження основою культури більшості українців. Ми висловлюємо щиру подяку всім нашим партнерам та бенефіціарам, які працювали з нами пліч-о-пліч заради підвищення енергетичної безпеки та зміцнення енергетичної незалежності України.

13 лютого 2018 р. журналісти з Києва та області, а також східних областей України взяли участь в інформаційному марафоні "Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громадам. Успішні історії Запоріжжя". Поєднання прес-брифінгу та прес-туру на об’єкти, де були впроваджені енергоефективні заходи та проекти з використанням відновлюваних джерел енергії, дало змогу продемонструвати приклад успішної співпраці міста Запоріжжя, Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) та Держенергоефективності. 

23 листопада у Києві за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) відбувся IX Міжнародний бізнес-форум "Відновлювальна енергетика та енергоефективна модернізація промисловості", організатором якого виступило Держенергоефективності. Учасниками заходу стали понад 600 осіб, серед яких топ-менеджери українських і міжнародних компаній, представники міжнародних організацій та фінансових корпорацій, центральної та місцевої влади, вітчизняні та іноземні інвестори. Форум став майданчиком для обговорення успіху України у відновлюваній енергетиці, інвестиційної привабливості "зелених" проектів та впливу цієї сфери на майбутнє українців.  Діана Корсакайте, керівник Проекту USAID, взяла участь в одній з дискусійних панелей заходу та представила аудиторії міжнародний досвід розширення ринків виробництва та споживання альтернативних видів палива.

8 лютого 2018 р. у Блакитній залі Одеської обласної державної адміністрації відбулися публічна презентації та обговорення Регіонального енергетичного плану (РЕП) Одещини до 2035 року, розробленого в рамках Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні". Впровадження РЕП дозволить найбільшій області України стати флагманом енергоефективності нашої держави. Регіональний енергетичний план (далі - РЕП) Одеської області є актуальним стратегічним документом, що визначає енергетичну політику найбільшої області України. Він розроблений спеціалістами ОДА спільно з консультантами Проекту  USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). 

Завдяки необхідній експертній підтримці, яку  Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) надав Чернігову, місто зможе залучити від Європейського інвестиційного банку близько 6 млн євро на закупівлю 40 нових енергоефективних тролейбусів для реалізації проекту  "Підвищення ефективності громадського електротранспорту м. Чернігів". Для отримання цих коштів місто звернулось за допомогою до експертів Проекту USAID, які, відповідно до вимог банку, підготували детальний аналіз транспортного господарства міста (економічний, фінансовий, енергетичний та екологічний), а також розробили техніко-економічного обґрунтування проекту. Реалізація цього проекту дозволить Чернігову зменшити частку зношеного рухомого складу з 82% до 68%, а також скоротити викиди парникових газів. Дізнайтесь більше тут

Команда Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" та інтернет-видання "Обозреватель" розпочали спільний інформаційний проект – серію публікацій про найактуальніші питання з енергозбереження, енергоефективності та управління будинками. Відтепер щотижня у своїх матеріалах ми будемо розказувати українцям про способи скорочення енерговитрат та зменшення платіжок за комунальні послуги, особливості функціонування та ефективного управління ОСББ, а також про дієві поради щодо проведення термомодернізації та впровадження енергозберігаючих технологій у житлових будинках.

20 жовтня команда Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) підтримала проведення Дня сталої енергії у Хмельницькому. За доброю традицією на головній пішохідній вулиці міста ми встановили інформаційні кіоски, де містяни могли підвищити свою обізнаність щодо питань енергоефективності та чистої енергії. Малеча разом з волонтерами створювали паперові вітрячки, а старші дітки долучились до роботи наукових лабораторій із чистої енергії. А поки діти майстрували, батьки отримували безкоштовні консультації від експертів Проекту USAID та інформаційні брошури з питань енергозбереження, утеплення осель, створення ОСББ, альтернативних джерел енергії, та ін. Найближчим часом Дні сталої енергії відбудуться у Слов'янську та Кривому Розі.

ПРОЕКТ USAID "МУНІЦИПАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ"

 

 

УРЯДОВІ ПАРТНЕРИ

МУНІЦИПАЛЬНІ ПАРТНЕРИ 

СУБПІДРЯДНИКИ

НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ

БАНКИ І ДОНОРИ

ПРИВАТНІ ІНВЕСТОРИ

 

НЕНАЛЕЖНЕ НАДАННЯ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ. ДО КОГО, У ЯКІЙ ФОРМІ ТА В ЯКИЙ СПОСІБ ТРЕБА ЗВЕРТАТИСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПЕРЕРАХУНКУ 
НЕ МИРИСЬ ІЗ БЕЗЛАДОМ У СВОЄМУ БУДИНКУ
   
   

 

Мирноград та Покровськ  стануть екологічно орієнтованими містами. У грудні депутати міських рад Мирнограда та Покровська проголосували за прийняття "Планів дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року" (ПДСЕРК), які були розроблені за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Ці стратегічні плани містять більш ніж 160 інвестиційних проектів та інформаційно-просвітницьких заходів на суму 2,463,4 млрд грн. Їх реалізація сприятиме розвитку екологічно орієнтованої економіки міст та підвищенню якості життя місцевих жителів. У Мирнограді, наприклад, до ПДСЕРК увійшли 79 інвестиційних проектів та інформаційних заходів на суму 878,8 млн грн.

28 вересня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) затвердило остаточний варіант Попереднього переліку проектів "Програми розвитку муніципальної інфраструктури України". Серед переможців 22 проекти загальною вартістю 559,02 мільйонів доларів. П’ять з них були підготовлені за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Так, наші міста-партнери – Запоріжжя, Суми, Тернопіль, Хмельницький та Чернігів – вибороли право на реалізацію проектів з термомодернізації 242 бюджетних будівель на загальну суму фінансування понад 78 мільйонів доларів. Реалізація цих проектів у повному обсязі дозволить муніципалітетам щороку економити майже 10 мільйонів м³ природного газу та скоротити обсяг викидів на більш ніж 31 тис. т. CO/рік. 

Шостого грудня 2017 року експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) провели семінар "Перспективне планування у сфері теплопостачання міст та населених пунктів України". Участь у ньому взяли енергоменеджери, представники муніципалітетів та теплопостачальних компаній міст-партнерів Проекту USAID. Головною метою семінару було ознайомлення учасників з сучасними підходами до процесу енергетичного планування та теплопостачання міст. Разом з експертами учасники обговорювали найактуальніші питання енергоменеджменту, досвід та перспективи регіональних програм модернізації систем комунальної енергетики, а також проблеми розробки оптимізованих схем теплопостачання. Крім того, експерти розповіли про досвід модернізації існуючих котелень та перспективи встановлення (використання) міні-ТЕЦ на біопаливі в міських системах теплопостачання. Детально ознайомитись з презентаціями спікерів можна тут.

25 липня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) оприлюднило Попередній перелік проектів "Програми розвитку муніципальної інфраструктури України", які пройшли етап скрінінгу та були рекомендовані для подальшого розгляду. Серед них – п’ять проектів, які були підготовлені за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"(Проект USAID). Так, на розгляд Мінрегіону наші міста-партнери (Запоріжжя, Суми, Тернопіль, Хмельницький та Чернігів) подали проекти з термомодернізації бюджетних закладів на загальну суму фінансування понад 67 мільйонів євро. На наступних етапах відбору проекти мають пройти оцінку фінансового стану кінцевих бенефіціарів та отримати позитивний висновок Координаційного комітету, а також Європейського інвестиційного банку.

29 листопада депутати Рубіжанської міської ради (Луганська область) затвердили "План дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату до 2030 року" (ПДСЕРК), який був розроблений за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Очікується, що за рахунок впровадження 72 ініціатив, запланованих ПДСЕРК, місто зможе скоротити викиди СО на 32,6% від базового рівня, зменшити споживання природного газу на 94 тис м3 та зекономити 85 970 МВт*год електроенергії. Також, за підрахунками експертів Проекту USAID сумарний акумульований економічний ефект від впровадження енергоефективних заходів складе 2,6 млрд грн.

19 липня 2017 року Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) та УКРГАЗБАНК підписали Меморандум про взаєморозуміння. Об’єднавшись, партнери сприятимуть впровадженню кращих практик з енергозбереження, прозорості процесу реформування муніципальної енергетики в Україні та допоможуть містам залучити інвестиції в проекти з енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. Старший спеціаліст з питань енергетики і змін клімату USAID Андрій Нестеренко виказав впевненість, що УКРГАЗБАНК  буде надійним партнером у залученні інвестицій в проекти з чистої енергії. "Ми вже маємо спільний досвід з реалізації успішних енергоефективних проектів у житловому секторі через програму "теплі кредити", яку ми підтримуємо з 2015 року. Тепер настав час зробити наші зусилля дещо масштабнішими як з точки зору розміру проектів, так і сфер діяльності. Наприклад: теплозабезпечення, водопостачання, переробка сміття та екологія", - зазначив пан Нестеренко.