HomeГОЛОВНА

Виставка AquaTherm 2016

 

18 травня заступник директора Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа у Україні» (Проект USAID) Дмитро Ємельяненко взяв участь у виставці «AquaTherm 2016». Щороку цей спеціалізований захід збирає більш ніж 1 000 учасників та представників понад 300 національних та міжнародних компаній, які представляють новітні інженерні рішення. Особливістю цьогорічної виставки стало представлення енергозберігаючих технологій та рішень для систем опалення, кондиціонування, очищення води, тощо.

Під час свого виступу Дмитро Ємельяненко зазначив, що сьогодні Україна як ніколи потребує максимальної концентрації своїх зусиль задля посилення власної енергетичної безпеки. «Впровадження енергоефективних заходів, беззаперечно, є основою для забезпечення енергетичної незалежності України. І, в першу чергу, такі заходи треба реалізовувати в муніципальному секторі. Так, модернізації потребують системи освітлення та транспорту, водопостачання та водовідведення, теплопостачання та поводження з твердими побутовими відходами. Експерти Проекту USAID щодня допомагають своїм містам-партнерам крок за кроком зменшувати енерговитрати». 

Форум енергоефективного партнерства

Команда Проекту USAID підтримала проведення II Форуму енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель». Учасниками заходу стали понад 600 представників міжнародних організацій, громадськості, ОСББ, зацікавлених міністерств і відомств, обласних, міських та районних адміністрацій. Ключовими темами обговорення стали національні та регіональні досягнення в енергоефективності житлового фонду, світові практики енергосервісу в реаліях України, а також підтримка міжнародних програм, які надають допомогу у впровадженні енергосервісу в Україні. Почесними гостями Форуму стали Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Генадій Зубко, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, керівники Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа і Україні» (Проект USAID), GIZIFCПід час офіційної церемонії відкриття форуму керівник Проекту USAID Діана Корсакайте, наголосила про важливість розвитку ЕСКО в Україні – одного з потенційно ефективних механізмів фінансування енергоефективних заходів, які вже довели свою успішність в США та країнах Європи.

 

Конференція «Низьковуглецевий розвиток України»

22 квітня за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» у Києві відбулася конференція «Низьковуглецевий розвиток України». Учасниками заходу стали міжнародні експерти, представники громадськості, профільних міністерств, Держенергоефективності та НАНУ. Під час конференції вони розпочали підготовку Плану дій стратегії низьковуглецевого розвитку України. Розробка і подальше впровадження цього документу передбачено Паризькою кліматичною угодою, яку в цей же день у Нью-Йорку підписали представники України та ще 170 країн світу. 

Презентації: Початок процесу розробки Плану дій стратегії низьковуглецевого розвитку, Стратегії низьковуглецевого розвитку,  Національний план дій з енергоефективності у період до 2020 року, Концепція та статус Державної політики України  у сфері зміни клімату,  Розвиток відновлюваної енергетики  - один з напрямів низьковуглецевого розвитку України.

 

Виставка-форум «Незалежна теплоенергетика»

19 квітня керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) Діана Корсакайте взяла участь у XX ювілейній промисловій виставці-форумі «Незалежна теплоенергетика». Під час офіційної церемонії відкриття пані Корсакайте зазначила: «Питання енергоефективності та енергозбереження зараз є одним із ключових не тільки для України, але й для світу в цілому. Від плідної співпраці держави, виробників і міжнародних організацій залежить ефективність використання наявних енергоресурсів. Ми сподіваємось, що цьогорічна ювілейна виставка допоможе учасникам збудувати міцні взаємовідносини, які в подальшому допоможуть Україні стати енергонезалежною». В рамках виставки, п. Корсакайте виступила на Муніципальному Енергетичному Форумі, де розповіла про досвід та результати роботи Проекту USAID в контексті створення законодавчої бази та умов для розширення можливостей муніципалітетів інвестувати в енергетичну реформу.

Стартували Дні сталої енергії

Львів став другим містом, який продовжив цьогорічну естафету Днів сталої енергії у містах-партнерах Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID). Дуже символічною стала дата проведення заходу – 22 квітня – Міжнародний день Землі. Саме в цей день у всьому світі проходять найрізноманітніші заходи, які допомагають людям звернути увагу на екологічні проблеми та спробувати спільними зусиллями зберегти планету.

Цього дня команда Проекту USAID організували для відвідувачів львівського Парку культури ім.Б.Хмельницького роботу інформаційного кіоску. Тут можна було отримати тематичні брошури та поради експертів Проекту USAID щодо енергозбереження, утеплення своїх осель, встановлення енергоефективних вікон та ін. Малеча могла долучитись до наукових лабораторій із чистої енергії та майстер класів з виготовлення вітрячків. У такий спосіб волонтери та команда Проекту USAID розповідали дітям про відновлювальні джерела енергії. Також, експерти Проекту USAID стали членами журі та обирали переможців конкурсу з виготовлення енергоефективного обладнання з підручних матеріалів серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста. Переможці отримали заохочувальні призи та сувеніри від Проекту USAID та Львівської міської ради.

Ресурсний центр підтримки ОСББ для тернополян

В рамках проведення Днів сталої енергії у Тернополі було урочисто відкрито Ресурсний центр підтримки ОСББ з питань чистої енергії. Відтепер жителі міста зможуть отримати інформаційні матеріали та консультації експертів з питань створення ОСББ, підготовки всіх необхідних для цього документів, а також упровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках для зниження енергоспоживання та зменшення власних рахунків за комунальні послуги. Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) надав центру все необхідне обладнання, техніку, а також тематичні інформаційні матеріали. Крім того, було проведено навчання для працівників центру з юридичних, адміністративних і технічних питань створення та підтримки належної роботи об’єднань співвласників та підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках. Тернопіль став тринадцятим містом, в якому за підтримки Проекту USAID було створено подібний Ресурсний центр.

Громадські обговорення ПДСЕР

Ще три міста-партнери Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) провели громадські обговорення власних Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Так, у лютому свої плани на обговорення громади винесли очільники Тернополя та Хмельницького, а в березні громадські слухання пройшли у м. Рівне. Нагадаємо, що ПДСЕР розробляється містами-учасниками Європейської ініціативи "Угода мерів" для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (вичерпність викопних енергоресурсів, парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, тощо). Кожне місто до свого плану включає низку інвестиційних проектів, основна мета яких – сприяти зниженню викидів СО та скороченню енерговитрат міста. Для прикладу, у Тернополі було запропоновано 36 енергоефективних проектів, очікувана економія енергії від реалізації яких складе 679 396,79 МВт·год/рік. Завдяки впровадженню Тернопільського ПДСЕР у 2020 році місто планує зменшити викиди СО на 22,15%. Докладніше<<

Новий посібник від експертів Проекту USAID

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) представляє керівництво з відбору технологій "Кращі з доступних технологій для житлово-комунального господарства України". У ньому представлено короткий опис кращих технологій, які можуть бути впроваджені у житлово-комунальному господарстві задля підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергоресурсів. Кожний опис включає в себе коротку характеристику та принцип роботи енергозберігаючого обладнання, його основні техніко-економічні показники,  переваги та недоліки, а також сферу застосування, критерії вибору та впровадження. Перш за все цей посібник зацікавить розробників енергозберігаючих проектів та представників міської влади, які безпосередньо приймають рішення щодо вибору кращих технологій з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Завантажити керівництво можна тут.

Семінар для ресурсних центрів підтримки ОСББ

 

Наприкінці березня у Києві відбувся дводенний навчальний семінар, у якому взяли участь понад 60 представників ресурсних центрів підтримки ОСББ із питань чистої енергії з 12 міст України. Всі ці центри були створені за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID). Розпочинаючи семінар, Віра Ілляш, директор з питань комунікації та зв’язків з урядом Проекту USAID, зазначила: "Ресурсні центри – це насамперед люди! Яскраві особистості, небайдужі громадяни, відповідальні господарі, талановиті організатори, люди, які розуміють свою роль у суспільстві і обрали для себе активну і чесну позицію – нести відповідальність за свій комфорт та добробут. Ми дуже цінуємо те, що ви робите у своїх містах та готові й надалі сприяти вашій діяльності. Віримо, що це дозволить нам з вами змінити ставлення українців до своїх будинків та зробити їх більш свідомими та відповідальними". Докладніше <<

Нові можливості інвестування в розвиток інфраструктури

Фахівці Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" готові допомогти пілотним містам у підготовці заявок для отримання позики на пільгових умовах (ставка близько 1,31% річних у євро) від Європейського інвестиційного банку для модернізації комунальної інфраструктури. УВАГА! Термін подання пропозицій щодо участі у спільному з Європейським інвестиційним банком проекті "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України" подовжений до 15 березня 2016 року. Умови надання позики передбачають фінансування інвестиційних проектів у секторах теплопостачання, водопостачання та водовідведення; підвищення енергетичної ефективності будівель, зовнішнього освітлення населених пунктів та поводження з твердими побутовими відходами. Докладніше<<

Підтримка міст у залученні кредитних коштів

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) готовий надати допомогу пілотним містам у залученні кредитних коштів для реалізації енергоефективних проектів у бюджетній сфері. Фахівці Проекту USAID проведуть енергетичні аудити обраних містом дитячих садків, шкіл та лікарень, розроблять бізнес-план інвестиційного проекту і допоможуть місту в переговорах із міжнародною фінансовою організацією. Крім кредитних коштів, додатково місто має можливість отримати грант від фонду E5P. Проект USAID здійсніть експертну підтримку щодо підготовки необхідних документів. Подібну технічну допомогу Проект USAID вже надав містам Луцьк та Хмельницький у 2015 році. Розробивши бізнес-плани, фахівці Проекту допомогли цим містам залучити кредити Північної екологічної корпорації (НЕФКО) і гранти: для Луцька було створено бізнес-план "Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька", який охопив 8 будівель бюджетної сфери. Докладніше<<

Підтримка проектів із чистої енергії

Експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"(Проект USAID) допоможуть своїм містам-партнерам залучити інвестиції приватних інвесторів для реалізації проектів з чистої енергії.
У пакет допомоги входить: підтримка в підготовці проектів з чистої енергії на умовах державно-приватного партнерства (ДПП): здійснення енергетичних аудитів, підготовка попередніх техніко-економічних обґрунтувань та розроблення концепцій ДПП для проектів з чистої енергії, проведення обговорень із зацікавленими сторонами; підготовка пакету документів, необхідних для реалізації проектів із чистої енергії на умовах ДПП; організація та проведення громадських обговорень та слухань щодо впровадження ДПП у місті; проведення навчань місцевих фахівців; консультативна підтримка процесу реалізації проектів з чистої енергії на умовах ДПП тощо. Фахівці Проекту USAID провели оцінювання готовності 17 міст-партнерів до реалізації проектів з чистої енергії на умовах ДПП. Конкурсний відбір проектів/міст здійснювався у  два етапи. Докладніше<<

"Твій дім" набирає обертів: +4 канали тільки за лютий

Лише наприкінці жовтня команда Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (Проект USAID) запустила програму "Твій дім" на національному каналі UA:Перший. А вже зараз вона транслюється на 6 національних та регіональних каналах, 4 з яких долучились лише за останній місяць. Тільки на UA:Перший програма завоювала прихильність вже більш ніж 2,5 млн глядачів. За чотири місяці експерти Проекту USAID разом з журналістами студії "Економічний вісник" вже підготували 17 випусків телепередачі та змогли дати відповідь на більш ніж 50 запитань, які стосуються всіх і кожного. На черзі ще 8 випусків з не менш актуальними темами. Ми змогли простими слова пояснити українцям як правильно утеплити будинок, чому зростають тарифи та яким чином можна скоротити витрати на комунальні послуги. Ми говорили про те, кому довірити управління своїм будинком та як можна отримати житлову субсидію. І це далеко не повний перелік тих суспільно-важливих тем, які щоразу розкривають журналісти та експерти.
Якщо ви пропустили перші програми не засмучуйтесь! Ви завжди можете переглянути їх на нашому офіційному YouTube каналі та на нашому сайті у рубриці "Програма "Твій дім".

Утеплюйтесь правильно разом з нами!

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" разом з рекламною агенцією J. Walter Thompson Ukraine створили дизайн нових білбордів "Утеплюйтесь правильно!". Вони стали продовженням інформаційної кампанії з питань енергоефективності та альтернативних джерел енергії. Партнером Проекту USAID МЕР в регіонах виступила компанія BigMedia, сейлз-хаус лідера ринку зовнішньої реклами BigBoard Ukraine. Вже на початку нового 2016 року мешканці міст-партнерів проекту побачили на своїх вулицях нові білборди. Вони закликають українців правильно запроваджувати енергоефективні заходи у своїх будинках, а саме: встановлювати лічильники, проводити тепломодернізацію, та брати участь у державній програмі підтримки енергоефективних проектів. Більш детально про ці та інші заходи з утеплення читайте на нашому сайті, на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та на сайті Державного агентства з енергоефективності України. Крім того, на сайті проекту розміщена інформація як створювати ОСББ. Адже утеплювати будинок набагато легше у спільноті відповідальних власників.

Субсидія: що це та як її розрахувати?

Експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" розробили серію листівок присвячених актуальним питанням отримання житлових субсидій. Так, в них можна знайти відповідь на такі питання як: що таке субсидія, на який обсяг послуг вона призначається, що таке обов’язкова частка плати за послуги, який порядок оформлення субсидії та багато іншого. Переглянути листівки можна тут. Крім того експерти створили онлайн "Калькулятор субсидії". З його допомогою кожний українець може максимально точно та просто розрахувати розмір своєї субсидії. Для цього необхідно ввести наступні дані: склад та доходи сім'ї, площу приміщення, тарифи на комунальні послуги та спосіб їх надання, наявність пільг. Скористатись калькулятором можна тут.

Семінар з питань бенчмаркінгу

15 грудня Проект USAID МЕР провів семінар "Бенчмаркінг у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Становлення системи бенчмаркінгу та основні аспекти застосування його результатів". Участь у ньому взяли майже 40 представників підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та КМДА. Експерти Проекту USAID МЕР розповіли присутнім про сутність та значення концепції застосування бенчмаркінгу в державному регулюванні, її переваги та структуру процесу впровадження. Учасники дізнались про міжнародний та європейський досвід застосування системи бенчмаркінгу у сфері водопостачання та водовідведення, а також про сучасний стан та перспективи її впровадження в Україні. Крім того, експерти представили основні напрямки та механізм застосування результатів бенчмаркінгу у сфері централізованого водопостачання та водовідведення в Україні. Наприкінці семінару, учасники разом з експертами обговорювали та розробляли власні пропозиції щодо імплементації міжнародного досвіду щодо бенчмаркінгу в Україні. Цей семінар тісно пов'язаний з попереднім семінаром щодо стимулюючого регулювання, оскільки саме система бенчмаркінгу дозволяє напрацювати необхідні для запровадження стимулюючого регулювання дані. 

Сторінка 9 з 11

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com