HomeГОЛОВНА

Субсидія: що це та як її розрахувати?

Експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" розробили серію листівок присвячених актуальним питанням отримання житлових субсидій. Так, в них можна знайти відповідь на такі питання як: що таке субсидія, на який обсяг послуг вона призначається, що таке обов’язкова частка плати за послуги, який порядок оформлення субсидії та багато іншого. Переглянути листівки можна тут. Крім того експерти створили онлайн "Калькулятор субсидії". З його допомогою кожний українець може максимально точно та просто розрахувати розмір своєї субсидії. Для цього необхідно ввести наступні дані: склад та доходи сім'ї, площу приміщення, тарифи на комунальні послуги та спосіб їх надання, наявність пільг. Скористатись калькулятором можна тут.

Семінар з питань бенчмаркінгу

15 грудня Проект USAID МЕР провів семінар "Бенчмаркінг у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Становлення системи бенчмаркінгу та основні аспекти застосування його результатів". Участь у ньому взяли майже 40 представників підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та КМДА. Експерти Проекту USAID МЕР розповіли присутнім про сутність та значення концепції застосування бенчмаркінгу в державному регулюванні, її переваги та структуру процесу впровадження. Учасники дізнались про міжнародний та європейський досвід застосування системи бенчмаркінгу у сфері водопостачання та водовідведення, а також про сучасний стан та перспективи її впровадження в Україні. Крім того, експерти представили основні напрямки та механізм застосування результатів бенчмаркінгу у сфері централізованого водопостачання та водовідведення в Україні. Наприкінці семінару, учасники разом з експертами обговорювали та розробляли власні пропозиції щодо імплементації міжнародного досвіду щодо бенчмаркінгу в Україні. Цей семінар тісно пов'язаний з попереднім семінаром щодо стимулюючого регулювання, оскільки саме система бенчмаркінгу дозволяє напрацювати необхідні для запровадження стимулюючого регулювання дані. 

Семінар з питань тарифоутворення

8 грудня експерти Проекту USAID МЕР провели семінар на тему "Концепція системи тарифоутворення у сфері централізованого тепло-, водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання – міжнародний досвід та актуальні питання в Україні". Учасниками заходу стали 65 спеціалістів, у тому числі 40 представників суб’єктів господарювання у сферах централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення, та 25 фахівців Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Під час семінару експерти Проекту USAID МЕР розповіли про суть системи тарифоутворення на принципах стимулюючого регулювання, міжнародний досвід її запровадження, визначення регуляторної бази активів та вартості капіталу та ін. Крім того, експерти обговорили з учасниками семінару передумови та нормативну базу, необхідні для запровадження цієї системи в Україні, а також зробили короткий огляд коментарів міжнародних консультантів до проекту Концепції запровадження стимулюючого регулювання в Україні, розробленої в рамках Проекту МЕР. Присутні також отримали інформацію про правові, технологічні та інші види анбандлінгу (відокремлення) за видами діяльності, у тому числі поняття та практику відокремленого обліку. Разом з експертами учасники семінару обговорювали пропозиції змін до чинних нормативно-правових актів з питань стимулюючого регулювання, а також питання проведення оцінки активів як обов’язкової передумови запровадження системи стимулюючого тарифоутворення в Україні. Тема стимулюючого регулювання набуває все більшої актуальності. Зокрема, зараз Комісія робить певні кроки її впровадження у сфері енергетики, а у сфері  централізованого теплопостачання, водопостачання і водовідведення впровадження планується через декілька років, які зараз будуть використані для підготовки.

Відбувся другий семінар для виробників цементу

16-17 грудня в Києві відбувся другий навчальний семінар "Основні вимоги системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів в Україні" для виробників цементу в Україні. Організаторами заходу виступили  Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" та Українська асоціація підприємств та організацій цементної промисловості "Укрцемент". Відкриваючи семінар, Владислав Венжин, директор департаменту кліматичної політики Міністерства екології та природних ресурсів України, розповів присутнім про стан розробки нормативно-правової бази, яка має регулювати внутрішню систему торгівлі викидами в Україні. Він також запросив підприємства взяти участь у відкритій робочій групі при Міністерстві з даного питання. Учасники семінару представили проекти планів моніторингу викидів, які вони розробляли для своїх підприємств. Експерти Проекту USAID МЕР надали коментарі та рекомендації, відповідно до яких учасники мають доопрацювати свої плани. Експерти також розповіли присутнім про оцінку можливих ризиків та невизначеності, які учасники семінару також мають врахувати у планах моніторингу. Оновлені плани будуть представлені в лютому на заключному семінарі.

Проект МЕР завершив серію тренінгів для журналістів

Понад 120 журналістів з п’ятнадцяти областей України взяли участь у серії тренінгів на тему "Енергоефективність та соціальний захист населення в умовах підвищення тарифів у ЗМІ". Семінари були організовані проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" у співпраці з Українським освітнім центром реформ та за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings. Експерти проекту переконані, що зараз важливо навчити українців правильно споживати наявні енергоресурси та змінювати їх ментальність у напрямку відповідальної та енергоощадливої поведінки. І починати треба саме з тих, хто формує громадську думку – з журналістів. Саме для них експерти проекту USAID МЕР проводили дводенні тренінги та розповідали про енергоефективність в житлових будинках, енергетичний потенціал України, альтернативні джерела енергії, про причини зростання тарифів, інструменти державного захисту населення, а також про ОСББ та програми кредитування енергоефективних заходів у житловому секторі.  Експерти вірять, що після навчання журналісти зможуть більш позитивно, відповідально та неупереджено висвітлювати ці теми у свої статях, радіо та телевізійних передачах.

 

VI Всеукраїнський Форум ОСББ

Наприкінці листопада у Львові за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" відбувся VI Всеукраїнський Форум ОСББ. Його учасниками стали майже 150 голів ОСББ та управлінських компаній зі всієї України, представники місцевої влади, представники міжнародних організацій, які працюють в сферах енергетики та житлово-комунального господарства. Ключовими темами Форуму були правові та регуляторні засади діяльності ОСББ, енергоефективність в житловому секторі, роль Ресурсних центрів розвитку та управління ОСББ, державна програма часткової компенсації кредитів, інші види фінансування енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. У перший день Форуму учасники в групах працювали над рекомендаціями до ключових аспектів діяльності ОСББ в Україні. Модераторами груп виступили провідні експерти міжнародних організацій, що працюють у сфері енергетики та ЖКГ. Так, Олександр Ніколаєнко, менеджер зі сталої енергетики Проекту USAID МЕР, став модератором групи, яка розглядала питання можливості впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках. Учасники групи запропонували залучити комерційні банки до державної програми часткової компенсації кредитів на придбання енергоефективного обладнання та реалізацію енергоефективних заходів в будинках; розширити перелік енергоефективного обладнання, яке можна брати в кредит; та провести моніторинг результатів реалізації цієї програми. Що ж до соціальної підтримки населення в умовах зростаючих тарифів, тут група дійшла згоди, що держава має забезпечити своєчасну виплату субсидій та їх монетизацію у майбутньому, проводити посилену інформаційну кампанію, а також розширити систему соціального захисту, поширивши її на внески до ремонтного фонду, на які наразі нарахування субсидії не розповсюджується. Напрацювання цієї та інших груп вже наступного дня обговорювали учасники панельних дискусій, серед яких були представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Верховної Ради України та інші.  На основі напрацьованих рекомендацій планується оприлюднити резолюцію, яку буде направлено центральним органам влади для опрацювання та реалізації.

 

Увага! Стартує конкурс для журналістів

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" спільно з Українським освітнім центром реформ за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings розпочинають "Конкурс на кращі опубліковані журналістські матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення". Основна мета конкурсу – стимулювати журналістів до відповідального, неупередженого висвітлення інформації щодо енергозбереження, тарифної політики, субсидій та ОСББ, а також у роз’ясненні цих питань з користю для аудиторій. Саме такі матеріали допоможуть навчити українців правильно споживати наявні енергоресурси і загалом змінити їх ментальність у напрямку відповідальної та енергоощадливої поведінки. До участі у конкурсі запрошуються журналісти з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської областей. До участі в Конкурсі приймаються медіа-матеріали опубліковані в друкованих чи інтернет-ЗМІ або трансльовані в ефірі на телебаченні чи радіо в період з 1 листопада 2015 року по 30 квітня 2016 року. Заявки на конкурс приймаються до 15 травня 2016 року. Докладніше<<

Тиждень енергозбереження в Донецькій області

Проект USAID МЕР підтримав Тиждень енергозбереження в Донецькій області. На початку листопада у чотирьох містах Донецької області, а саме у Дружківці, Костянтинівці, Краматорську та Слов’янську пройшов Тиждень енергозбереження. Задля максимального поширення ідей енергоощадливої поведінки серед населення Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" передав Управлінню з питань ефективного використання енергоресурсів департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації тематичні інформаційні матеріали (листівки, поради, брошури). Так, під час проведення спеціальних навчальних заходів, жителі міст отримали брошури "Чиста енергія – чисте майбутнє", "Програма підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів" та "10 порад як зберегти тепло у вашій оселі". Також, в усіх вагонах рухомого складу КП "Дружківка Автоелектротранс" було розміщено інформаційні плакати "Економія енергії у вашому будинку – це ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України!" з простими порадами щодо енергозбереження у повсякденному житті.VII Міжнародний інвестиційний бізнес-форум

10 листопада керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Ларрі Гуд та директор Проекту з питань комунікації та зв’язків з урядом Віра Ілляш взяли участь у XI Міжнародному конгресі "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства-2015". Під час свого виступу Ларрі Гуд підкреслив, що проект USAID МЕР плідно співпрацює з Мінрегіоном та надає його фахівцям всебічну правову та регуляторну допомогу. Так, експерти проекту беруть активну участь у розробці профільних законопроектів ("Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про ЕСКО" та ін.), а також регуляторних документів ("Правила надання житлово-комунальних послуг", "Типовий статут ОСББ", "Протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку", та ін.). У свою чергу Віра Ілляш стала спікером VII Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та відновлюваної енергетики, а також семінару щодо розвитку ЖКГ м. Києва. Обидва заходи проходили в рамках конгресу. У своїх презентаціях п. Ілляш представила дані соціальних опитувань, які свідчать про існування міфів та прогалин у знаннях українців щодо політики формування тарифів, запровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, використання альтернативних джерел енергії, тощо. На прикладі інформаційної кампанії Проекту USAID МЕР, Віра Ілляш показала як можна розвінчувати такі міфи та змінювати ментальність українців в бік енергоефективності.

Навчальний семінар для представників цементної галузі

5 листопада в Києві відбувся перший навчальний семінар "Основні вимоги системи моніторингу, звітності та верифікації", організований Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа" для виробників цементу – найбільших емітентів парникових газів в Україні.
Експерти Проекту розповіли учасникам семінару про завдання та особливості системи торгівлі викидами та системи моніторингу, звітності та верифікації (відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС). Також, на семінарі говорили про методику розрахунку та план моніторингу викидів СО
2 при виробництві цементу та про процес верифікації звіту. Виконуючи практичне завдання, кожен з учасників розробив та представив план моніторингу викидів для свого підприємства. Впродовж наступних двох місяців учасники доопрацювуватимуть свої плани відповідно до рекомендацій експертів Проекту. Оновлені плани будуть представлені в грудні на наступному навчальному семінарі. Презентації: Основні завдання з імплементації систем МЗВ та СТВ, Огляд існуючих систем торгівлі, Методологія - виробництво цементу, Основні вимоги системи МЗВ, План моніторингу (приклад) - виробництво цементу, Основні вимоги верифікації.

Розпочато серію тренінгів для журналістів

Змінити ментальність українців в бік енергоефективності – мета навчальних семінарів для журналістів. Експерти проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" переконані, що сьогодні потрібно навчити українців правильно споживати наявні енергоресурси і загалом змінювати ментальність у напрямку відповідальної та енергоощадливої поведінки. І починати потрібно саме з тих, хто формує громадську думку, тобто – з журналістів, які зазвичай висвітлюють теми, що стосуються енергетичної реформи та ЖКГ з негативної точки зору. Саме тому експерти проекту проводять серію семінарів, під час яких надають журналістам максимально вичерпну інформацію щодо таких актуальних тем, як, наприклад, енергоефективність в будівлях, енергетичний потенціал України, альтернативні джерела енергії. Докладніше <<

Прем'єра на UA:Першому!

У неділю 25 жовтня об 11:10 дивіться перший випуск передачі "Твій дім", створеної за підтримки Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Чому зростають тарифи та яким чином можна скоротити витрати на комунальні послуги? Кому довірити управління своїм будинком? Як отримати житлову субсидію? Як правильно утеплити будинок? На ці та багато інших гострих запитань сьогодення допоможе відповісти глядачам серія актуальних передач, які виходитимуть щонеділі. Приєднуйтеся до перегляду і ви неодмінно знайдете потрібну для себе інформацію, як зробити проживання у вашому будинку більш затишним та комфортним.

 

 

Фінансові можливості з енергоефективності

6 жовтня 2015 відбулася спільна конференція Світового Банку та Проекту USAID "Муніципальна енергечична реформа в Україні" під назвою "Розробка проектів, можливості фінансування і подальше співробітництво". На конференції обговорювалися кращі практики енергетичного планування та можливості фінансування проектів з енергетичної ефективності. Презентації експертів можна переглятути на нашому сайті: Підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери з використанням механізмів публічно-приватного партнерства. Уроки, винесені з підготовки попередніх ТЕО в трьох українських містах. Знайомство з Муніципальною системою енергоменеджменту. Типові інвестиційні проекти у містах-партнерах. Сприяння фінансуванню енергетичної ефективності міст в Україні. ЕСКО в бюджетній сфері поточний стан нормативної бази. Досвід Світового банку в підтримці сталого фінансування енергоефективності в державному секторі. Інструмент для експрес-оцінки  міської енергетики. Уроки, отримані у процесі розробки програми енергоефективної трансформації.

Семінар для представників бібліотек України

22 та 24 жовтня 2015 року відбулися семінари для представників бібліотек України “Енергоефективність та використання альтернативної енергії у громадських будівлях”, організовані Програмою "Бібліоміст" та Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР). Експерти Проекту МЕР та фахівці компаній "Хенкель Баутехнік", “Рехау”, "Семпал" розповіли присутнім про енергоефективність у будівлях, енергетичних баланс України, особливості утеплення будинків, як краще переходити на альтернативні джерела енергії, чому важливо вести облік спожитих ресурсів. На семінарі також обговорювали як формувати особисту та громадську думку, мистецтво презентації та як змінити менталітет та створити націю відповідальних споживачів. 

Це твій дім – будь господарем у нім!

10 жовтня 2015 року Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) спільно з Відділом супроводу ОСББ Львівської міської ради та Інститутом міста розпочав інформаційну кампанію "Це твій дім – будь господарем у нім". У межах проекту експерти Ресурсного центру розвитку ОСББ проводять зустрічі з мешканцями багатоповерхівок Сихівського району м. Львова. Мета – донести до людей інформацію про те, як можна змінити світ довкола себе, почавши з власного будинку, підготувати мешканців Львова до реформування житлово-комунальної галузі, підвищити рівень свідомості та відповідальності мешканців багатоквартирних будинків та сприяти енергоефективності. У підтримку інформаційної кампанії експерти проекту МЕР розробили серію брошур "Енергозбереження: що робити і де взяти гроші?", "Управління будинком: як реалізувати свої права", Наш будинок - наша власність", ознайомитися з якими можна на нашому сайті.

Нагородження переможців конкурсу для журналістів

24 червня 2015 року пройшла урочиста церемонія нагородження журналістів, які перемогли у конкурсі на кращі опубліковані матеріали з питань енергоефективності, джерел альтернативної та чистої енергії, переваг ОСББ, тарифної реформи та забезпечення соціального захисту населення. Конкурс проходив у рамках Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” (Проект МЕР) спільно з Українським освітнім центром реформ та за спонсорської підтримки найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma Holdings. Змагання проводилися серед журналістів Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Херсонської, Чернігівської областей, які є партнерами в реалізації пілотних програм Проекту USAID МЕР. Конкурс проходив у номінаціях на кращий матеріал у друкованих та онлайн ЗМІ, кращий телевізійний, та радіо матеріали. На конкурс надійшло 132 роботи від понад 30 журналістів із різних куточків України – 10 з них було визначено переможцями. Докладніше <<

Сторінка 9 з 10

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com