HomeГОЛОВНА

Навчальний семінар з питань інформаційної діяльності

1718 березня експерти Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) провели у Києві перший навчальний семінар з питань інформаційної діяльності для персоналу ресурсних центрів підтримки ОСББ та використання джерел чистої енергії. Участь у заході взяли 29 представників ресурсних центрів з Вінниці, Запоріжжя, Кам’янця-Подільського, Києва, Краматорська, Луцька, Львова, Павлограду, Сум, Херсону та Хмельницького. Упродовж двох днів учасники семінару опановували навички ефективного спілкування та надання консультацій представникам різних цільових аудиторій: мешканцям багатоквартирних будинків, журналістам, чиновникам тощо. На семінарі розглядалися теми енергоефективності в багатоквартирних будинках, соціального захисту, житлово-комунальних програм, інвестицій та бізнес планування, зв’язків з громадськістю, юридичні та регуляторні питання щодо створення та управління ОСББ, та ін. Наступний навчальний семінар відбудеться наприкінці квітня у Дніпропетровську, а третій і завершальний – у травні в Кам’янці-Подільському. Докладніше <<

В Україні стартує спрощена система надання субсидій

В Україні стартує спрощена система надання субсидій на житлово-комунальні послуги.
Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) спільно з Міністерством соціальної політики України (Мінсоцполітики) провели семінар "Нові механізми та можливості надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг". Семінар відвідало понад 90-то працівників обласних департаментів соціального захисту населення Мінсоцполітики. Заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін, директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, а також експерти Проекту USAID МЕР ознайомили представників обласних департаментів соцзахисту з новою, спрощеною програмою надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, яка почне діяти з 1 травня 2015 року. На семінарі розглядалися та роз’яснювалися питання щодо механізму спрощеної процедури отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін на енергоносії й тарифів, отримання даних та врахування доходів при наданні субсидій, організацію роботи органів соціального захисту для забезпечення відповідними послугами усіх категорій населення, які звернуться за допомогою.

Збережи тепло – збережи Україну!

Проект МЕР продовжує свою інформаційну кампанію з питань енергоефективності та альтернативних джерел енергії. У січні комунікаційна команда Проекту у співпраці з компанією "JWT Advertising" завершила креативний дизайн плакатів для білбордів, які пропагують утеплення будівель в цілому, установку теплолічильників і систем погодного регулювання. Плакати закликають жителів багатоквартирних будинків проводити рекомендовані заходи та економити 40% на споживанні енергії. Ці плакати почнуть розміщувати в містах-партнерах Проекту МЕР в лютому 2015 р. Кампанія проводиться під загальним гаслом "Збережи тепло – збережи Україну!".

Меморандум щодо чистої енергії підписано

5 лютого Проект USAID МЕР підписав Меморандум про взаєморозуміння з Міністерством екології та природних ресурсів щодо співпраці у сфері глобальної зміни клімату та стратегії низьковуглецевого розвитку. Згідно з цим Меморандумом Міністерство та Проект USAID МЕР співпрацюватимуть у таких видах діяльності: вдосконалення нормативно-правової бази в сфері чистої енергіїстворення сприятливих умов для залучення інвестицій у сектор чистої енергіїрозвиток інституційного потенціалу Уряду України та розповсюдження міжнародного досвідузміцнення потенціалу Уряду України у розвитку політики скорочення викидівМіністерство погодилося створити Робочу групу з питань глобальної зміни клімату, яка стане платформою для підтримки діяльності проекту щодо вищевказаних напрямків.

Муніципальна енергетична реформа в Україні

USAID зміцнює партнерство з 8 містами-партнерами по впровадженню енергетичної реформи. 14 січня Директор Місії USAID Джед Бартон відкрив Вступний семінар Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) для другої групи міст-партнерів. Учасниками семінару стали міські голови, заступники міських голів та енергоменеджери з восьми нових міст-партнерів Проекту МЕР: Хмельницького, Кривого Рогу, Києва, Луцька, Павлограду, Рівного, Сум та Тернополя. Захід був присвячений розгляду напрямків співпраці Проекту МЕР з містами, а саме: запровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) відповідно до методології Угоди мерів ЄС, розвиток муніципальних систем енергоменеджменту. Загалом Проект МЕР працює з 17 містами. Протягом минулого року було розпочато співпрацю з Черніговом, Дніпропетровськом, Івано-Франківськом, Херсоном, Краматорськом, Вінницею та Запоріжжям. Два міста – Львів та Кам’янець-Подільський – є асоційованими партнерами Проекту МЕР, які вже досягли успіхів у реалізації енергетичної реформи. 

Дні сталої енергетики у Луцьку

Проект МЕР надав підтримку в організації Днів сталої енергетики в Луцьку. Метою цього заходу було представити та сприяти роботі міської адміністрації, місцевих НУО та донорських проектів у сфері енергоефективності. Головував на цьому заході міський голова пан Микола Романюк. Заступник керівника Проекту МЕР Андрій Міцькан представив кращі практики застосування енергоефективних заходів у бюджетних та житлових будівлях, проінформував зацікавлених учасників щодо комерційного кредитування енергоефективних заходів Банком "Львів" (у рамках програми УКР), зокрема, в житлових будівлях ОСББ. На додаток, команда Проекту МЕР роздала більше 400 примірників інформаційних матеріалів з питань енергоефективності, тарифного регулювання та розвитку ОСББ. Міська адміністрація та місцеві ОСББ висловили вдячність за підтримку з боку Проекту МЕР та за його допомогу у проведенні енергоефективних заходів.

Х Національний конгрес з питань реформування ЖКГ

Проект МЕР сприяв проведенню X Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства – 2014», організованого Мінрегіоном. Участь у цій події взяли близько 200 учасників, що представляли міністерства та відомства Уряду України, МФУ та донорів, міста, підприємства комунального господарства, провайдерів послуг та виробників енергоефективного обладнання, професійні асоціації та НУО. Керівник Проекту Біл Такер взяв участь в офіційній церемонії відкриття разом з представниками Уряду України (п. Савчук, Голова Держенергоефективності; п. Мохник, Міністр екології; п. Кістіон, Перший заступник міністра Мінрегіону) та виступив із привітальною промовою, присвяченою питанням реформування сектору енергоефективності. Крім того, експерти Проекту МЕР взяли участь в роботі декількох конференцій та круглих столів з питань енергоефективності кінцевого споживання в комунальному секторі, представили нові фінансові механізми (УКР та ЕСКО), а також обговорили необхідні регуляторні зміни для успіху муніципальної енергетичної реформи.

Тренінги для журналістів у пілотних містах Проекту МЕР

Нещодавно команда Проекту МЕР провела навчання для журналістів з семи пілотних міст, таких як Чернігів, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Херсон, Київ, Вінниця та Запоріжжя. Під час тренінгів, що поєднували презентації та інтерактивні обговорення, команда Проекту МЕР висвітлила теми, що стосуються енергетичного балансу України, енергоефективності (ЕЕ) в будівлях, ресурсів альтернативної енергетики (АЕ), розробки та реалізації ПДСЕР, освітньої роботи з метою зміни ментальності українців у відношенні ЕЕ, пояснила, чому зростають тарифи, тощо. Участь у тренінгах взяло 117 представників місцевих ЗМІ, в тому числі з регіональних телеканалів. Тренінги були організовані у співпраці з Українським освітнім центром реформ (УОЦР) та компанією Burisma, яка є спонсором конкурсу серед журналістів на кращий аналітичний матеріал, що стосується тем ЕЕ та АЕ. Конкурс був оголошений 1 грудня 2014 року та триватиме до 30 березня 2015 року.

Сторінка 11 з 11

Тепло виходить з квартири і не повертається!А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які ви сплачуєте гроші.Ми пропонуємо вам 10 порад, які допоможуть вам зберегти і тепло, і гроші.

Читати далі...
Головна причина різкого підвищення тарифів зараз – штучне стримування їх зростання у минулому. Споживай ефективно. Ставай відповідальним споживачем.
Змінюй ментальність.

Читати далі...
 
Заощадження енергії у вашому будинку – ваш особистий внесок у зміцнення енергетичної безпеки України. Пропонуємо практичні поради з енергозбереження на кухні, у ванній кімнаті і туалеті та у кімнатах.

Читати далі...
 

Цікаві факти про альтернативну енергію

Біомаса, до складу якої входить жива речовина, є органічним джерелом енергії. Найбільш поширеними біоматеріалами, які використовують для отримання енергії є рослини, деревина та відходи.

Біомаса

 

Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.

Енергія вітру

 

Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.

Енергія сонця

 

Енергія водних потоків часто використовується для генерування електроенергії. Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.

Енергія води

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com