HomeДАНІ ТА ІНФОРМАЦІЯArticlesЗапровадження системи енергоменеджменту

Запровадження системи енергоменеджменту

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" надавав допомогу своїм містам-партнерам у розробці систем енергоменеджменту, які створюються відповідно до положень стандарту ISO 50001, який встановлює систему вимірювання та моніторингу споживання енергії. Отримана інформація служить основою для визначення енергоефективних заходів та прийняття рішень керівництвом щодо можливих заощаджень. Для побудови ефективної системи енергоменеджменту у своїх містах-партнерах Проект USAID проводив навчання технічного персоналу та фахівців відповідного рівня.

За підтримки експертів міста розробили та запровадили власну енергетичну політику, визначали її цілі, завдання та плани дій, норми та стандарти у сфері енергозбереження та підвищення енергоефективності. Близько 40 тренінгів та семінарів з питань оптимізації функціонування систем енергоменеджменту було організовано для очільників та спеціалістів міських рад. Все це дало змогу нашим містам-партнерам обрати таку модель управління енергоресурсами та енерговитратами, яка б найкраще відповідала вже існуючим в мерії організаційним процесам та сприяла активному залученню місцевих спеціалістів та очільників міст. 

Підтримка у розробці національних стандартів з енергоменеджменту та енергоаудиту

Завдяки спільним зусиллям Проекту USAID та Держенергоефективності українські міста можуть тепер розробляти та впроваджувати ефективні системи енергетичного менеджменту, які відповідатимуть всім міжнародним та національним стандартам. Це дозволить досягти без додаткових інвестицій економії енергоресурсів за рахунок енергоефективної поведінки споживачів (від 5 до 8%), а також до 20% скоротити рівень енергоспоживання за рахунок налагодження енергоефективної експлуатації об’єктів.

ПРОЕКТ USAID CПІЛЬНО З ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПІДГОТУВАЛИ:

ОГЛЯДОВИЙ ЗВІТ «ПРАКТИКИ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ДИРЕКТИВИ ЄС 2012/27 ЩОДО СИСТЕМ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ТА ЕНЕРГОАУДИТУ В УКРАЇНІ».

ПОЛОЖЕННЯ ПРО:

  • запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах, що фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів;
  • проведення моніторингу споживання паливно-енергетичних ресурсів бюджетними установами;
  • матеріальне стимулювання осіб, відповідальних за впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах;
  • встановлення лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами.

За підтримки Проекту була проведена сертифікація спеціалістів з енергетичного менеджменту міст-партнерів відповідно до міжнародних стандартів. Понад 50 фахівців пройшли навчання та отримали дипломи енергоменеджерів.

Крім того, ПРОЕКТ USAID:

  • Надав допомогу у прийнятті національних стандартів з енергоменеджменту в Україні.
  • Розробив національний стандарт України «Методи та етапи проведення енергетичних аудитів будівель».
  • Підготував методологію виконання енергоаудиту муніципальних енергетичних систем.
  • Розробив «Посібник з муніципального енергетичного менеджменту».
  • Провів аналіз кращих практик, здійснив розробку єдиної методології та стимулів для запровадження системи енергоменеджменту в муніципалітетах, надав допомогу в розробці єдиної методології та настанов щодо енергомоніторингу, енергоменеджменту, лімітів енергоспоживання та використання коштів, одержаних від заощаджень.

В рамках цього завдання наші експерти провели понад 930 енергоаудитів на об’єктах бюджетної сфери у понад 30 містах-партнерах Проекту USAID. Це дозволило розробити документацію для залучення фінансування від міжнародних фінансових організацій, як от Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO) та інших. За результатами проведеної роботи муніципалітети зможуть мобілізувати понад $101 млн на реалізацію проектів з термомодернізації 306 бюджетних будівель.

Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні"

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com